Головна епідеміологиня Львівщини розповіла, які "сюрпризи" готує нам "Омікрон"

За інформацією керівниці Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ Наталії Іванченко, цей штам виявлений уже у понад 110 країнах світу.

"Розпочалося все з Південної Африки, але враховуючи велику міграцію людей, США, Велика Британія, Ірландія, повідомили про те, що понад 70% всіх випадків коронавірусної хвороби на сьогоднішній день викликані у них штамом "Омікрон". В Україні лабораторно підтверджено шість випадків захворювання, викликаних цим штамом. Захворіли жителі Києва та Київської області і по одній особі – у Дніпрі та Львові. "Омікрон" дуже заразний, – наголосила під час пресбрифінгу головна епідеміологиня області, передає "Еспресо.Захід". – Ймовірність захворіти після контакту з людиною, яка виділяє цей штам, є у п’ять разів більшою, ніж у випадку контакту з особою, зараженою "Дельта" штамом. Досвід тих країн, де він циркулює, показує, що перебіг захворювання є легшим, ніж у разі інфікування "Дельта" штамом коронавірусу, але не у всіх. Однозначно легшим перебіг є у тих людей, які вакциновані проти коронавірусу".

Вона розповіла, що у людей, в яких виявили "Омікрон", була підвищена температура тіла, закладеність носа, відчуття загальної слабкості та незначне першіння у горлі – більше нічого. "Зрозуміло, що коли люди не вакциновані, то перебіг є більш тяжким, зокрема з може виникнути необхідність госпіталізації. Але все-таки "Омікрон" має меншу летальність", – зазначила керівниця обласного лабораторного центру контролю та профілактики хвороб. На Львівщині, нагадаємо, коронавірус забрав уже 6 тисяч життів.

"А от скільки людей захворіє, залежить виключно від нас. Правила профілактики залишаються ті самі – вакцинація, маска, соціальна дистанція і гігієна рук. Ми ввійшли у період новорічно-різдвяних свят. Зрозуміло, що люди будуть збиратися за одним столом і неможливо буде використовувати маски. Враховуючи ризик поширення "Омікрону", варто уникати великих компаній. Зустріньте свята у невеликому родинному колі", – порадила Наталія Іванченко.

Вона нагадали, що організатори святкових заходів повинні подбати про те, щоб приміщення регулярно провітрювалися, щоб була можливість помити руки з милом та обробити їх антисептиком. Також необхідно дотримуватися соціальної дистанції у 1-1,5 м як мінімум. "Маска – наче елементарна річ, але вона може врятувати життя. Якщо ми нею правильно користуємося, – звернула увагу фахівчиня з епідеміології. – Маску не можна використовувати впродовж цілого дня, а потрібно змінювати у міру зволоження. Після того, як зняли маску, помийте руки. У жодному разі не можна зняти маску, покласти її у кишеню, а потім витягнути і одягнути знову. Така маска із фактору захисту може стати фактором інфікування".

"Зрозуміло, що кількість випадків буде зростати. Враховуючи, що половина населення на Львівщині – вакцинована, не очікуємо, що п’ята хвиля буде бурхливою. Але, напевно, у кінці січня – на початку лютого будемо спостерігати ріст захворюваності та збільшення кількості госпіталізованих людей. Наскільки ця хвиля буде стрімкою, залежить виключно від нашої поведінки під час новорічно-різдвяних свят", – резюмувала спікерка брифінгу.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook–сторінку