Голова Личаківської райадміністрації відповів, коли у Львові вирішать проблему заторів на перехресті Личаківська – Пасічна

Голова Личаківської районної адміністрації Юрій Лукашевський у соцмережах запитав в місцевих мешканців, якими є ключові пріоритети розвитку цієї частини Львова і у відповідь отримав десятки порад від львів’ян

У фейсбук Юрій Лукашевський поставив запитання своїй аудиторі:

"Напишіть, будь ласка, в коментарях, як ви вважаєте, які б мали бути ключові три пріоритети Личаківської районної адміністрації на цей рік".

Під цим постом з’явилося чимало коментарів на що варто звернути увагу у розвитку Личаківського району Львова. Якщо їх підсумувати, тоді топ три виглядатиме наступним чином:

1. Вирішити проблему заторів на проблемному перехресті вулиць Личаківська - Пасічна - Тракт Глинянський;

2. Каналізувати вулиці району, оскільки чимало з них досі не мають доступу до центральної каналізації Львова;

3. Капітально відремонтувати дороги, а в деяких випадках – нарешті зробити асфальтне покриття.

"Судячи із кількості лайків - питання номер один для району. Проблема комплексна – рішенням якої мало б бути організація квазікільця. Це не повноваження адміністрації, але цьому питанню присвятив досить багато часу як депутат і там є зрушення, але це великий інфраструктурний проєкт, який в час війни є непідйомним для міста. З боку вже районної адміністрації спільно з департаментом мобільності працюємо над можливістю продовженням ще однієї смуги по вул. Личаківській в сторону Винник. Мало б трохи допомогти", - відповів Юрій Лукашевський щодо проблеми заторів на перехресті вулиць Пасічна-Личаківська-Тракт Глинянський.

На думку мешканців, вся проблема в тому, що кілька років назад на перехресті з’явилася заправка "ОККО", через яку тепер неможливо зробити квазікільце і розв’язати проблему заторів.

"Там потрібно було не ставити Окко, а робити кільце, але всі так зрозуміли, що Окко нормально забашляло місту і місто вирішило, що люди і в корках постоять, а гроші від Окко треба брати", – написала мешканка Богдана Тараніна.

Також люди згадують, що ще у жовтні 2021 року виїзна комісія транспорту, зв'язку та міської мобільності ЛМР запропонувала ряд змін на ділянці, однак реалізували чомусь лише половину.

Читайте також: Швидкість руху зросте на 31%: у Львові знають, як розвантажити Личаківську

"Ось питання, які сьогодні потребують нагальних змін: демонтаж (зелена стрілка для руху вниз Личаківської) світлофору на Черемшини; створення кишені для зупинки гт на вул. Мучна; використання смуги руху під нової пошти до церкви Петра і Павла, для руху, а не паркування; облаштування окремого з'їзду на вул. Долішню одразу за сквером; облаштування повноцінних трьох смуг руху на виїзді з Тракту, насамперед смуги повороту на право на Колумба і далі на Личаківську в сторону центру; нанесення розмітки смуги руху на Пасічну ще в районі Рукавички; розробка проекту альтернативного шляху з Винник на Пасічну; продовження смуги повороту з Пасічної направо у повноцінну смугу руху в сторону Винник. Але найголовніше – забронювати цю ділянку для вирішення інфраструктурних питань району, а не знову і знову видавати дозволи на забудову", – написав мешканець Роман Грицьків.

Стосовно каналізації, то за словами мешканця Святослава Сачко – Личаківський район, мабуть, є лідером за кількістю неканалізованих вулиць, зокрема, в Кривчицях, вулиці Приязна, Малі Кривчиці, Глиняна, Визвольна і багато інших.

"Через відсутність каналізації неможливо провести ремонти вулиць. Заплануйте і зробіть людям каналізацію", – написав чоловік.

Голова Личаківської районної адміністрації відповів, що у 2023 році Львіводоканал розробив проєкт каналізування вулиці Кривчицька дорога та прилеглих вулиць.

"Загальна вартість понад 130 млн грн. Реалізацію розробили на кілька черг, але все рівно навіть для першої черги необхідно близько 20 млн. Тож цей та інші подібні проєкти в районі Кривчиць будуть можливі або за співфінансування якихось будівельників або після перемоги", – написав Юрій Лукашевський.

Стосовно ремонту вулиць, Лукашевський визначив, що капітальний ремонт "зараз нереально, хіба щось підтримуюче". Маючи на увазі, що кошти виділяють в час війни хіба на латання ям.