Гетто у місті створили за один день: у Чернівцях вшанували пам’ять постраждалих від нацистського режиму

У переддень 81-ї річниці утворення гетто в Чернівцях вшанували пам’ять в’язнів та усіх, хто постраждав від нацистського режиму

Про це повідомляє Чернівецька обласна рада, передає "Еспресо.Захід". 

Як свідчать історичні джерела, гетто у Чернівцях створили за один день. 4 жовтня 1941 року у місто передали наказ Іона Антонеску про депортацію протягом 10 днів усіх євреїв Буковини "в область на схід від Дністра". Згідно з ним, 10 жовтня губернатор Корнеліу Калотеску розпорядився утворити тимчасове гетто в Чернівцях та депортувати місцевих євреїв. Процес примусового вивезення людей розпочався вже 11 жовтня.

"Дії нацистів та режиму Антонеску з примусовим вивезенням мирного населення є свідченням того, яким було ставлення до людини лише через її етнічну приналежність. Ми завжди кажемо "ніколи знову", але що ми маємо? Пройшло трохи понад 80 років, і нині створюються гетто, тепер вже на території Росії. Туди переселяють наших жінок, чоловіків, дітей", – розповів перший заступник голови обласної ради Микола Гуйтор.

Упродовж десяти днів 20 потягами з чернівецького гетто до Трансністрії було депортовано понад 33 тисячі євреїв. Понад 20 тисяч осіб єврейського походження вдалося врятувати завдяки зусиллям тодішнього мера Чернівців Траяна Поповича та його однодумців.

Як зазначає Чернівецька обласна військова адміністрація у місті провели мітинг-реквієм. Представники крайової влади та небайдужі містяни поклали квіти до меморіального комплексу євреїв-в’язнів Чернівецького гетто 1941 року, що на вулиці Сагайдачного. Також під час заходу присутні вшанували пам’ять жертв трагедії Бабиного Яру.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.