Франківська СБУ оголосила підозру у колабораціонізмі трьом жителям Херсонщини

Служба безпеки України зібрала докази добровільної співпраці з ворогом трьох жителів Херсонщини. Вони погодились обійняти посади у підпорядкованих окупаційній адміністрації РФ органах

Про це повідомили у Службі безпеки в Івано-Франківській області, передає "Еспресо.Захід".

За даними спецслужби, йдеться про двох мешканців Генічеського району та ще однієї з Бериславського.

"Одна з них, мешканка села Рикове, погодилась на пропозицію окупантів обійняти посаду так званого "врио начальника рыковского территориального управления отдела "рыковское территориальное управление" Генической вга Херсонской области. Інший громадянин, з смт Нижні Сірогози, став "ио главы Нижнесерогозской вга Херсонской области". Виконуючи на псевдопосадах свої "обов’язки" ворожі поплічники забезпечували становлення та зміцнення окупаційної влади", - йдеться у повідомленні.

Також обидвоє брали участь в організації масових заходів та пропагандистських акціях, на яких намагались створити позитивний імідж загарбників.

"Агітували місцевих мешканців підтримати "нову владу". Закликали земляків брати участь у псевдореферендумі щодо виходу області зі складу України до території РФ. Так званий "глава" Нижніх Сірогоз, виконуючи вказівки представників окупаційної влади, займався ціноутворенням на аграрну продукцію у російських рублях. Також у зверненні до місцевих фермерів він наголошував на продажі сільськогосподарського товару за цінами, нижчими ринкових, тобто за безцінь. У разі незгоди, аграрії могли зовсім втратити свій врожай і залишитись ні з чим", - зазначили в СБУ.

Крім того, у колабораційній діяльності підозрюється і мешканка села Максима Горького Бериславського району області. Жінка добровільно обійняла посаду "главы Максимогорьковского сельского совета" та всіляко сприяла окупаційному режиму.

"На "посаді" вона формувала кадровий апарат та контролювала роботу працівників незаконного органу владу. Проводила збори місцевих мешканців, де закликала до участі у псевдорефрендумі", - додали у відомстві.

Трьом фігурантам інкримінують колабораційну діяльність (ч.5 ст. 111-1 ККУ). Їм загрожує до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Наразі усі вони переховуються від правосуддя на окупованій частині півдня України.

Застереження: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.