Експерт розповів, скільки українських сімей щороку переживає фінансову катастрофу через витрати на лікування

Ефективність системи охорони здоров'я характеризується не тривалістю життя, як заведено вважати, а малюковою й материнською смертністю, тривалістю виживання після раку, інфаркту чи інсульту (Україна за цими показниками сильно поступається західним країнам) та фінансовим захистом пацієнта. Тобто наскільки людина може почуватися фінансово захищеною, коли зіштовхується з необхідністю отримання медичної допомоги

Про це розповів під час дискусії, організованої Центром соціально-економічних досліджень CASE Україна, один зі спікерів заходу, співзасновник Українського центру охорони здоров'я, ексзаступник міністра охорони здоров'я (2016-2019 рр.) Павло Ковтонюк, передає "Еспресо.Захід".

Через хворобу одного з членів сім'ї "17% українських родин щороку переживають фінансову катастрофу. Показник для країн Західної Європи — менш як 1%, і то європейці вважають, що це багато", — зазначив Павло Ковтонюк. 

"В Україні 50% видатків на систему охорони здоров'я — це видатки з кишені пацієнта. У країнах Західної Європи, — 10-15%, але там це безпечні платежі. Наприклад, коли ви будете забирати будь-які ліки в аптеці у Великій Британії, вам потрібно буде заплатити п'ять фунтів (евівалент 215 гривень. - ред.). Але це не так, як в Україні: у вашої мами стався інфаркт і ви платите лікарю", — резюмував колишній заступник міністра Уляни Супрун. 

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал