"Економічні важелі США достатньо сильні, щоб зупинити цей проєкт", - Умланд

Німецький політолог, експерт Українського інституту майбутнього Андреас Умланд розповів про перспективи газопроводу Nord Stream 2 та можливі наслідки заяви Координатора трансатлантичної співпраці при уряді ФРН Петера Байєра щодо можливої зупинки будівництва газопроводу.

"Наскільки це його висловлювання про мораторій рефлектує (відображає. – Ред.) консолідовану позицію німецького уряду, я не знаю. Але очевидно, що питання Північного потоку-2 зараз є, так би мовити, головною проблемою для відновлення нормальних відносин між США з Німеччиною і можна сказати з ЄС у цілому" – зауважив в ефірі програми "Підсумки з Анною Валевською" експерт, передає "Еспресо.Захід".

 

На запитання ведучої, чи можна розуміти, що ця заява є офіційною позицією уряду, гість програми зазначив, що поки що так стверджувати було б передчасно.

"Я не знаю, але мені б хотілося у це вірити. Можливо, це дійсно вказує на принципову зміну думки уряду. У правлячій партії ХДС (Християнсько-демократичний союз. – Ред.) вже є такі люди, як наприклад, (голова зовнішнього комітету Бундестагу.Ред.) Норберт Рьотген, який теж є впливовим політиком у Німеччині, але він не є членом уряду. Але ось пан Баєр є членом уряду і я сподіваюся, що це може бути ознакою того, що все ж таки позиція Німецького уряду "рухається" і буде у кінцевому результаті (введений. – Ред.) мораторій. Я думаю, це було б добре для України і для Німеччини, зрештою, також", - підкреслив він.

Експерт зазначив, що на сьогодні Північний потік-2 перебуває на завершальному етапі будівництва.

"Газопровід вже майже добудували і, наскільки мені відомо, будівництво до сьогоднішнього часу продовжується. Там кожного дня на декілька метрів газопровід просувається далі. Моя оцінка така, що у принципі поки американський Конгрес буде мати цю принципову позицію, яку він вже зайняв під час президентства Дональда Трампа, коли були запроваджені санкції, я не бачу, як цей проєкт може реалізуватися. Явним є те, що обидві фракції Конгресу США - і демократи, і республіканці, які не дійшли згоди в інших питаннях, у цьому питанні єдині і хочуть зупинити цей проєкт. Я просто не можу собі уявити, як, хто б це не був в Європі, може, так би мовити, це поміняти. А якщо це неможливо поміняти, то, мені здається, що все-таки економічні важелі США достатньо вагомі, щоб зупинити цей проєкт", - наголосив Умланд.      

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.