Е-квиток може стати "зашморгом на шиї" бюджету Львова, – Товстига 

З фінансового боку Львів досі ще не готовий для переходу до е-квитка, тому його впровадження може "з'їсти" весь бюджет розвитку міста. 

Про це "Еспресо.Захід" розповів транспортний експерт та керівник ГО "За якісний транспорт" Святослав Товстига.

"У документах про е-квиток говориться, що при е-квитку тариф має бути економічно обґрунтований. А економічно обґрунтований – це не означає підняття, він має бути прорахований. Зараз як існує – за рахунок пільговиків компенсуємо різницю в економічному тарифі та фактичному. Зараз підняли вартість разової поїздки. Це своєю чергою призведе до здорожчання вартості одноразової поїзкди і для пільговиків. Сума за компенсації є сталою, відповідно до коефіцієнту. Тобто Львів змушений буде шукати додаткові кошти на компенсацію різниці за пільговиками. Цього зараз не роблять", –  розповідає Товстига.

Читайте також: У Львові піднімають ціну за проїзд без пояснення, так може стати і 30 грн, – Товстига

ЄБРР надав багатомільйонний кредит Львову на е-квиток за умови, що буде введено економічний тариф, бо перевезення мають бути прибутковими, самоокупними та покривати витрати. 

"Тому для міста існує два виходити: 100% покласти функцію економічного тарифу на пасажирів або балансувати частково з бюджету, а частково з пасажирів. Якщо громадський транспорт стоятиме в заторах, рухомий склад не оновлюватиметься, ламатиметься і їздитиме, як хотітиме, то видаткова складова буде дуже високою. Кілометр проїзду коштуватиме дуже дорого й економічний тариф може становити і 30 грн. Тому зараз комісія транспорту, зв'язку та міської мобільності ЛМР активно організовує процес і документацію, робить усе те, що мало б робити управління транспорту. Бо без якісного налагодження роботи, в подальшому е-квиток може стати зашморгом для бюджету Львова", – говорить експерт. 

Читайте також: У Львові 21 транспортний засіб уже з валідаторами. Залишилося ще 879

Також Святослав Товстига зауважив,  що раніше, за відповідними розрахунками, питання дотацій з міського бюджету було між 300 і 800 млн грн в рік.

"Але зараз уже додалися школярі та пенсіонери, які теж безкоштовно їздять. Тому вартість зросла до 700-2000 млн грн. Якщо не підготуємо Львів до е-квитка, то він з'їсть весь наш бюджет розвитку. Тоді скажуть, щоб ми платили і 30 грн, бо нас так зобов'язує банк. Говоритимуть про ціну палива тощо", – підсумовує Товстига.

Читайте також: Якби Садовий і Білий не втручалися, е-квиток уже працював би, – Сергій Журбенко

Додамо, що, за словами чиновників ЛМР, е-квиток у Львові мав би запрацювати вже до кінця січня 2022 року.

Нагадаємо, у Львові затвердили подорожчання проїзду в міському громадському транспорті до 10 грн. Нові тарифи почнуть діяти вже з цього четверга, 27 травня. Вартість проїзду в автобусах, трамваях і тролейбусах міста зросте на 3 гривні і становитиме 10 грн. Проте квиток в електротранспорті коштуватиме 10 грн у водія, 9 гривень – у кіоску і 8 грн 50 копійок –  у разі купівлі квитка через електронні сервіси.

Стежте за найважливішими новинами України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал