Думали – вірус, а виявилося, що рудимент кишки: львівські хірурги врятували 13-річного підлітка

Хлопця лікувався від вірусної інфекції, а натомість він потрапив на операційний стіл із рідкісною патологією.

Про це інформує львівський "Охматдит", передає "Еспресо.Захід".

Хірурги львівського "Охматдиту" врятували 13-річного хлопця з ознаками обтураційної кишкової непрохідності, викликаної дивертикулом Меккеля. Це такий рідкісний стан, при якому защемлюється кишка, а причиною защемлення є дивертикул Меккеля – рудимент первинної кишки. Зазвичай дивертикул атрофується ще в пологовому. У хлопця ж дивертикул Меккеля зберігся до 13 років і вклав підлітка на операційний стіл.

Усе почалося з банальних блювоти й температури, симптоми нагадували вірусну інфекцію. Хлопця почали лікувати від вірусу, йому навіть стало краще, але наступного дня різко погіршало. Підліток блював, у нього був різкий біль у животі. Хлопець був дуже виснажений.

"Хлопцеві стало краще тільки тимчасово після лікування вірусу. Але з'явилися ознаки, не характерні для інфекцій. Тому дитину скерували до нас. Ми відразу зробили рентген і побачили на знімку ознаки кишкової непрохідності. Щоб зрозуміти, що її викликає, виконали діагностичну операцію – лапароскопію. Уже в операційній виявили, що кишка защемлюється у кишці. Коли тонка кишка втягується в тонку кишку, то дуже швидко наступає некроз, кишка гине. Коли тонка кишка затягується у товсту, це не так небезпечно. Причиною защемлення став дивертикул Меккеля – рудимент первинної кишки у зародка. У нормі він мав би спастися й атрофуватися, коли дитині перев’язали пуповину. У нашого пацієнта він зберігся до 13 років", – розповів хірург Андрій Дрочак.

Відтак після діагностичної операції команда хірургів вирішила перейти на відкриту операцію – серединну лапаротомію. Виправити все ендоскопічно вже було неможливо. Уражений відрізок кишки – аж 40 сантиметрів, його довелося видаляти повністю – всі 40 см мертвої кишки.

"У цього пацієнта дивертикул Меккеля був дуже довгий. У 13 років в ньому почався запальний процес. Під час перистальтики кишківника дивертикул втягнувся у тонку кишку. Такий стан складно діагностувати, дуже часто для цього потрібні КТ, МРТ", – пояснює хірург.

Під пильним оком реаніматологів хлопець упевнено одужує. Лікарям вдалося запустити кишківник, підліток уже ходить, їсть і невдовзі повернеться до звичайного життя.

В операційній працювали дитячі хірурги Оксана Горбач, Андрій Дрочак, Микола Микита, анестезіологічний супровід – Ярема Безніско, операційна медсестра – Галина Адам.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.