Думали, що в нирках утворилось каміння: львівські лікарі прооперували жінку з раком підшлункової

У жінки в роду вже були люди з онкологією, тому вона ходила на планові огляди. Зокрема після одного з них медики виявили в пацієнтки пухлину підшлункової

Про це повідомляє Перше медичне об'єднання Львова, передає "Еспресо.Захід".

В 60-річної Марії з Львівщини через онкологію передчасно пішли з життя її рідні. Відтак про здоров’я жінка дбала завжди, зокрема періодично проходила обстеження.

Таким чином, цієї весни коли жінка пішла на планове УЗД, медики запідозрили у неї каміння в нирках. Натомість виявилось, що в пацієнтки пухлина підшлункової залози. 

Шукали каміння в нирках, а виявили ракову пухлину підшлункової залози! У Львові хірурги виконали рідкісну радикальну операцію, аби врятувати життя пацієнтки з онкологічною недугою. Таке втручання – операція Віппла – вважається одним із найскладніших у хірургії органів черевної порожнини. Прооперували жінку спеціалісти Лікарні Святого Пантелеймона.

Так було і цієї весни, коли пані Марія пішла на планове УЗД. Лікарі підозрювали, що в нирках жінки утворилось каміння. Натомість просто приголомшили: у неї виявили пухлину підшлункової залози розміром 3х4 сантиметри. Це підтвердила КТ-діагностика.

Далі для Марії почали шукати спеціалістів, які взялись би видалити пухлину та дали б жінці шанс на життя. 

Так пані Марія опинилась у Центрі онкології Лікарні Святого Пантелеймона. Операцію Віппла провели лише після п’яти курсів хімієтерапія. Працювали одразу двома командами – разом із судинними хірургами. Тривало втручання 6 годин.

"Спершу хірурги виконали панкреатодуоденальну резекцію - видалили частину підшлункової залози, частину шлунка, жовчного міхура та дванадцятипалохї кишки. Далі - видалили уражено частину портальної та мезентерійної вени, через яку проходить венозна кров до печінки, встановивши натомість штучний протез завдовжки 6 сантиметрів", – пояснюють медики.

Вже на 6 добу після операції пані Марія поїхала додому. Зараз її ще чекає курс хімієтерапія та тривала реабілітація. 

Крім того, в медзакладі нагадали – рак підшлункової залози є одним із п’яти найпоширеніших онкологічних недуг в Україні. Найбільша небезпека такого захворювання, що у 95% пацієнтів воно протікає абсолютно безсимптомно. Відтак звертаються пацієнти надто пізно, коли пухлина метастазувала та операція уже не ефективна. Виявити утвір можна, якщо своєчасно проходити планові медичні обстеження.