Допомогу хворим із COVID-19 надаватимуть ще три лікарні на Львівщині

Говорити про стабілізацію ситуації із захворюваністю на коронавірус в області поки що зарано.

На стаціонарному лікуванні перебуває 3401 хворий, з них 245 – у реанімаційному відділенні (74 – на апаратах штучної вентиляції легень). На ранок 6 квітня завантаженість ліжкової мережі становить 73,8%. Це – на 2,4% більше, ніж було минулої п’ятниці, 2 квітня Про це директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис повідомив на пресбрифінгу, передає "Еспресо.Захід".

Найбільш завантаженими є лікарня швидкої медичної допомоги, де перебуває 520 пацієнтів, госпіталь у Винниках (386 хворих), Центр легеневого здоров'я (286) і Львівська обласна інфекційна клінічна лікарня (225). Серед районних лікарень найбільш завантаженими залишаються Новояворівська районна лікарня, де на лікуванні перебуває понад 200 пацієнтів, Стрийська (близько 190) і Стебницька міська лікарня (більш, ніж 150 хворих). 

Як розповів Орест Чемерис, допомогу пацієнтам з COVID-19 відтепер надаватимуть ще три лікарні на Львівщині. Перших хворих вони почнуть приймати після того, як законтрактуються з Національною службою здоров'я України. Йдеться про Львівський обласний кардіологічний диспансер ("ковідне" відділення на 100 ліжок розгорнуть на базі одного з корпусів), Золочівську і Сколівську центральні районні лікарні (в кожній розгорнуть по 80 ліжок). Після цього ліжкова мережа нараховуватиме близько 4700 ліжок. Орест Чемерис нагадав, що киснем у "ковідних" стаціонарах забезпечено 91% ліжок.

Загальна кількість хворих порівняно з минулим піковим періодом зросла майже вдвічі

За словами чиновника, загальна кількість хворих порівняно з минулим піковим періодом зросла майже вдвічі: "Торік у стаціонарах перебувало 2000 пацієнтів. У березні цього року – 3500". Водночас показник смертності знизився з 2,9% до 2,55%. 

"В абсолютних цифрах бачимо іншу ситуацію. У жовтні показник був від 17 до 21 (померлих від COVID-19 за добу. Ред.). Зараз – від 20 до 30, однак врахуйте, що показник госпіталізацій є значно більшим. Зараз у нас є достатня кількість ліжок. Кожному пацієнту, якого кладуть у стаціонар, відразу надають адекватну респіраторну підтримку", – зазначив посадовець.

Також головний медик області нагадав, що ще де два тижні тому кількість хворих у стаціонарах зростала на понад 700 щотижня: "Якщо візьмемо показники за минулу п’ятницю і порівняємо їх з аналогічним періодом минулого тижня, то кількість хворих збільшилася на неповних 300 осіб".

"Цифр виявлених випадків боятися не треба. Коли ми зафіксували пік захворюваності (понад 1600), то провели тієї доби (йдеться про дані за 2 квітня. – Ред.) понад 4000 тестувань. Що більше тестуємо, то більше виявляємо людей, які переносять COVID-19 безсимптомно або ж хворіють легко. Ми скеровуємо їх на самоізоляцію, відтак вони вже не можуть поширювати інфекцію. Це – позитивний момент, який дозволить нам стабілізувати ситуацію, хоча про стабілізацію говорити ще рано", – підкреслив Орест Чемерис.

За добу "швидка" виїздить у середньому на 140-170 викликів

Також він повідомив, що за добу "швидка" виїздить у середньому на 140-170 викликів: "У п’ятницю (2 квітня.Ред.) мали рекорд – 351 госпіталізований і 188 виїздів швидкої". 

"Протягом останнього тижня бачимо погіршення, але воно не є таким очевидним, яким було до локдауну. Локдаун відіграє свою позитивну роль. Проте зараз як ніколи важливо дотримуватися правил карантину, оскільки цей штам, який циркулює, є більш контагіозним, тож імовірність захворіти є набагато вищою. Особливо вразливими є молоді люди, – наголосив головний медик області. – Якщо раніше вони хворіли переважно безсимптомно, то зараз хворіють у більшості важко. А оскільки молоді люди є більш активними, ніж старші, відповідно, поширюють цей вірус". 

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.