До поліції Львівщини за рік надійшло майже 35 тисяч викликів через домашнє насильство

На профілактичний облік поставили 4735 кривдників

За 2020 рік на Львівщині суттєво зросла кількість викликів через домашнє насильство. Якщо 2019 року поліцію викликали приблизно 28,5 тисячі разів через домашнє насильство, то у 2020-му зафіксували майже 35 тисяч викликів. Такі дані вказано у звіті  начальника Головного управлінні Національної поліції у Львівській області Олександра Шляховського про результати роботи за минулий рік, передає "Еспресо.Захід". 

У більшості випадків виклики поліції через насилля у сім'ї завершуються профілактичними бесідами з кривдником. У 6488 випадках домашні агресори відбулися штрафом, і лише у 165 випадках поліція розпочала кримінальне провадження. Серед позитивів – те, що поліція стала частіше виносити тимчасом заборонні приписи (2279 приписів за 2020 рік), тобто кривдник має покинути помешкання, де живе постраждала особа. При цьому припис можуть винести, навіть якщо йдеться про помешкання, яка належить кривднику. Це дає жінці час принаймні зібрати речі й підшукати інше житло. 

"Насправді те, що у Львівській області зростає кількість викликів поліції щодо домашнього насилля, – це позитивно. Це означає, що жінки почали звертатися по допомогу до поліції, а не мовчки терпіти. І це не може не тішити, – каже психотерапевт, засновник громадської організації "Осоння", яка проводить корекційні програми для кривдників Віктор Баландін. – З іншого боку, карантин посилив стресові фактори: люди залишились без заробітків, збільшили вживання алкоголю. Усі ми до певної міри агресивні.  Агресія – це нормально, якщо вміти її контролювати. Але в такій дистресовій ситуації вона часто виходить з-під контролю. Тому можна припустити, що через карантин кількість випадків домашнього насильства зросла. До мене як до психотерапевта зараз звертається більше людей, які не можуть давати раду у стресовій ситуації. Це і люди, які потерпають від депресії, і ті, які не можуть контролювати агресію. Важливо розуміти, що невміння контролювати агресію (не обов'язково йдеться про фізичне насильство) – це проблема, і варто звернутися по допомогу до фахівців".

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.