До початку опалювального сезону ціна на газ може вирости до 15 грн за кубометр

Попри це, постачальники не зможуть підвищити ціну для споживачів у річних контрактах до 30 квітня 2022 року.

Про це "Еспресо.Захід" повідомив голова правління Асоціації постачальників енергоресурсів (до якої входить і "Львівгаз збут") Артем Компан.

Уже з 1 липня частина українців, які перейшли на місячні тарифні плани, платитимуть за газ приблизно по 13 гривень за кубометр. Зокрема, ГК "Нафтогаз", яка донедавна пропонувала одні з найнижчих тарифів на газ, встановила рекордно високу місячну ціну на липень – 13,13 грн.  

"Підвищення цін у місячних тарифах деяких постачальників безпосередньо пов’язане із ситуацією, що склалася на ринку газу Європи й України, – каже Артем Компан. – У Європі через холодну весну та запуск економіки після зняття карантинних обмежень палива не вистачає. За останні два місяці ціна газу на нідерландському газовому хабі TTF зросла на 23%. Вартість закупівлі ресурсу на Українській енергетичній біржі у червні також показала зростання на 30%. Середньозважена ціна на ресурс у червні становила 12,1 грн за кубометр".

За словами Артема Компана, через низьку активність закачування газу у підземні сховища та зростання ціни на нафту ціни зростатимуть і в наступні місяці.  

"Ми очікуємо, що до початку опалювального сезону котирування на європейських біржах не падатимуть, можливо, навіть ще трохи зростуть. І з урахуванням транспортування та входу в країну ціна газу може вирости навіть до 15 грн за кубометр", – каже керівник Асоціації постачальників енергоресурсів.

Якщо ціни на європейських ринках продовжать зростати, то скільки доведеться платити українцям за блакитне паливо в опалювальний сезон? І чи зможуть газопостачальні компанії забезпечити споживачам безперебійні поставки газу за ціною 7,96-7,99 грн за кубометр, яка зафіксована у річних контрактах?  

"НАК "Нафтогаз України" й компанія "ЙЕ Енергія", яка реалізує природний газ для постачальників, що працюють під брендом "ТВІЙ ГАЗЗБУТ", наприкінці березня підписали річний контракт на закупівлю природного газу, який дозволяє забезпечити клієнтів цих компаній ресурсом за фіксованою ціною до 30 квітня 2022 року, – каже Артем Компан. – Саме для захисту побутових споживачів від різких коливань ціни на газ уряд ініціював запровадження річного тарифу на газ для населення. Відповідно до постанови НКРЕКП, постачальники протягом дії річного тарифу, тобто з 1 травня 2021 року до 30 квітня 2022 року, не мають права збільшувати ціну газу. Ціна в річному тарифі може змінитися тільки в сторону зменшення". 

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку