До людей, котрі несуть квіти радянським солдатам, має прийти СБУ, - Станіслав Лісовий

Учасник російсько-української війни Станіслав Лісовий переконаний: передовсім вшановувати потрібно воїнів, які поклали своє життя у сучасній війні проти окупантів

Про це Станіслав Лісовий розповів у програмі "Волонтери і війна", журналістки "Еспресо.Захід".

В Україні ще є поодинокі випадки, коли місцева влада несе квіти до пам'ятників радянському солдату. Такий випадок стався у Радивилові на Рівненщині. Учасник російсько-української війни Станіслав Лісовий переконаний, такі люди не можуть керувати громадами.

"У таких випадках в мене виникає одне бажання, щоб до таких людей, які несуть квіти, заїхала Служба безпеки України, - наголошує Станіслав Лісовий. - І поцікавилася їхнім світоглядом і  баченням незалежної України. Таким пам'ятникам, якщо там є поховання, місце на цвинтарі. Місцевим мешканцям, які загинула в час Другої світової війни, тільки близькі люди можуть принести квіти в честь свого родича, якого вони навіть не пам'ятають. Давайте будемо відвертими. Але, як показала практика, в більшості там нема поховань, тому що неодноразово проводилися розкопки по повному юридичному пакету документів, люди приїжджали на перепоховання і нікого там не було. Це є просто символ радянської пропаганди. А люди йдуть туди з квітами, питання чому. Чому ви не хочете поставити пам'ятники героям сучасної війни, які поклали своє життя? Ще одна дуже велика проблема, що люди почали перемальовувати радянські пам'ятники на сучасних воїнів. Це взагалі в голові не вкладається. Чим люди думають? Загиблого воїна, який поклав своє життя за українську незалежність, перемалювали з радянського військового. Нонсенс".

Читайте також: На Львівщині було три випадки, коли мешканці відмовлялися від декомунізації, – Станіслав Лісовий

Станіслав Лісовий наголошує: потрібно позбуватися радянського минулого і вшановувати наших героїв

"Ми маємо згадати справжню українську історію, ми маємо пам'ятати, хто наш ворог. Він не змінився. Маємо пам'ятати, якою ціною щодня виборюємо незалежність. Ми забуваємо про Голодомор, про визвольну війну, коли наші люди гинули. Але ми пам'ятаємо про окупантів, які прийшли на нашу землю і диктували нам, як жити. Ми така сама незалежна країна, яка має право на життя. Тому цього радянського сміття не може бути. В нас будуть свої пам'ятники нашим героям", - підсумував Станіслав Лісовий.