Для міста зробив би значно більше, якби не пішов на війну: у Львові пропонують перейменувати вулицю на честь Юрія Руфа

Нині триває опитування, щоб назвати одну з вулиць в честь загиблого Героя

Журналістка "Еспресо.Захід" поспілкувалася з друзями Юрія Руфа, чому потрібно підтримати ідею.

У Львові триває голосування за пропозиції перейменування вулиць Львова. Пропозиція, що набере найбільше голосів на веб-порталі міської ради, отримає один голос, що враховуватиметься робочою групою при затвердженні нової назви вулиці.

Одну із вулиць міста пропонують назвати на честь Юрія Дадака (Руфа). Чоловік відомий активною діяльністю у Львові.

Велику увагу приділяв патріотичному вихованню молоді

Юрій Руф був багатогранною людиною. Але ця його риса завжди була націлена на те, щоб принести користь Україні. У цьому переконаний друг Героя, учасник ГО "Суспільство майбутнього", а нині захисник України на фронті Антон Петрівський.

"Науковець, викладач, бізнесмен, спортсмен, поет, воїн - так можна описати Юрія Руфа, - каже Антон Петрівський. - Всі ці його риси і сторони так чи інакше були пов'язані із намаганням принести користь Україні. Більшість його віршів були про важливість боротьби за українську ідею, через одяг його бренду "Гвер" він поширював героїчні сторінки історії України та водночас намагався зробити українське модним. Через спорт пропагував здоровий спосіб життя серед молоді, а будучи викладачем Лісотехнічного університету виховував студентів у дусі любові та поваги до всього українського. Мало хто знає, але частину прибутку з бізнесу він завжди жертвував на інші патріотичні проєкти. Про допомогу армії, починаючи з 2014 року, взагалі мовчу.

Але, мабуть, одним із найбільш значущих його вкладів було виховання патріотичної молоді по всій Україні. Він був співорганізатором і ведучим багатьох патріотичних фестивалів та інших молодіжних заходів. Тисячі молодих українців надихалися Юрковими лекціями та промовами на боротьбу за українські цінності".

Окремо слід виділити його боротьбу за домінування української мови в інформаційному просторі.

"Останній день перед початком повномасштабного вторгнення він присвятив поїздці в Трускавець у складі робочої групи при ЛОДА щодо заборони російськомовного культурного продукту у публічному просторі, - пригадує Петрівський. - Це далеко неповний перелік його заслуг. Юрко був одним із найбільш знакових фігур у сучасному націоналістичному середовищі України. Його подвиг полягає в тому, що коли він пішов у військкомат і відправився на схід захищати Україну зі зброєю в руках, він показав своїм прикладом дороговказ для сотень інших патріотів. Він показав, що незалежно від того, чим ти займався в цивільному житті, яку б користь не приносив державі, але в момент великої загрози обов'язком кожного українського чоловіка - захищати свою землю зі зброєю в руках".

Він українізовував Україну, був патріотом не на словах

Однокласниця Юрія, львівська волонтерка Ольга Тесляк давно знайома із Юрієм Руфом. Неодноразово він був у її волонтерському центрі та допомагав бійцям на фронті. Каже, якби не пішов на війну, ще би багато міг зробити для Львова.

"Він був патріотом не на словах, - наголошує Ольга Тесляк. - Юра мав свій бренд одягу, де пропагував українських митців. До прикладу, Василя Стуса. Він українізував Україну. Його громадська організація "Дух нації" також допомагали бійцям, а молоді доносили, що патріотизм – не лише одягнути десь колись вишиванку, а справді нести українську культуру. Багато він зробив для Львова. Важливо, разом із організацією "Суспільство майбутнього" домігся знищити зірку на Марсовому полі, їздив по ресторанах, слідкував, щоб не було російської музики у закладах. Він був не на словах патріотом, а власним прикладом демонстрував, як потрібно робити правильно для розвитку України".

Намагався об'єднувати людей з патріотичними поглядами та ідеями для більш продуктивної роботи на зміцнення української ідеї

Друг Юрія Руфа Вадим Дмитрів теж розповідає про величезний патріотизм Героя та зусилля для розбудови України.

"Юра у Львові займався формуванням патріотичної спільноти однодумців, - розповідає Вадим Дмитрів. - У нього завжди були ідеї, як поєднати цих людей, щоб зробити корисну справу чи то провести марш в пам’ять борців за Україну, чи то освітні проекти для патріотичного виховання молоді. Він був голосом фестивалю нескореної Nації - Холодний Яр, де, як він говорив, формується новітня мережа патріотів та націоналістів. Він був переконаний у тому, що знайомства та зв'язки, які там формуються, допоможуть розбудовувати справжню Україну. Він всюди намагався об'єднувати людей з патріотичними поглядами, ідеями для більш продуктивної роботи на зміцнення української ідеї. Коли ми знімали відео для презентації його збірки поезії "Ваніль чи сталь" у кадрі він тримав "Мілітарі кава" яку заснували ветерани АТО/ООС. Окрім просвітніх справ, Юра також розвивав авторську марку одягу "Гвер", гасло якого "Fight back" змальовує ідею бренду - це одяг для тих, хто вміє захистити своє, чинити опір та розраховує лише на власні сили".

Вулиця повинна бути і я закликаю усіх проголосувати

Проголосувати за вулицю і честь Юрія Руфа закликає також Ігор Шолтис. Разом вони були у ГО "Суспільство майбутнього". " Від початку російсько-української війни загинуло дуже багато захисників, але ми не можемо усі вулиці перейменувати на честь кожного з наших побратимів та посестер, - каже Ігор Шолтис. - Втім Юрій Дадак (Руф), окрім того, що героїчно захищав нашу Батьківщину і пішов за покликом в перші години від початку повномасштабного наступу, зробив величезний, неоціненний внесок під час цивільного життя як поет, громадський діяч та виховник нашої молоді. Він дуже багато зробив ще не будучи воїном. Тому вулиця повинна бути і я усіх закликаю проголосувати".

Голосування триватиме до 15 червня. Свій голос можна віддати за посиланням.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал