"У Садового чинять перешкоди для вступу України в НАТО", - експерт про забудову військових містечок

Міська влада хоче реорганізувати територію сьомого військового містечка у Львові.

Про це повідомляє "Еспресо.Захід".

Військове містечко у центрі Львова міська влада хоче перетворити у діловий квартал з музеями та парком. Йдеться про територію сьомого військового містечка, де розташована військова служба правопорядку в Західному регіоні. На території семи гектарів також дислокується навчальний центр, де працюють інструктори з країн НАТО, які здійснюють підготовку фахівців військової поліції за стандартами та спільно з інструкторами Альянсу.

Рішення про реконструкцію площі виконавчий комітет Львівської міської ради прийняв ще на початку квітня. Мовляв, на території розташовані закинуті будівлі, які належать Міністерству оборони. У міській раді кажуть, що ці території військові мали віддати владі ще кілька років тому, оскільки місто вирішило проблему житла для військових.

"Військові мали ще п’ять років тому передати цю ділянку місту, - запевняє міський голова Львова Андрій Садовий. - Передача мала відбутися взамін на те, що ми вирішили проблему житла для військових. На це місто потратило дуже великі кошти. Відтак на ділянці має бути проведений архітектурний конкурс, де збудують нові будівлі".

Відтак, влада міста хоче збудувати великий конгрес центр. Також, за словами мера, має бути збудований великий мистецький комплекс, де можна експонувати  мистецькі твори.

"Знаєте, реалії музею не відповідають тому, що люди хочуть побачити. Нові, красиві, сучасні простори — це і є нова концепція простору. Також там має бути велика стоянка для машин. Крім того, є ідея збудувати будівлю для університету імені Івана Франка, адже у них є прекрасні музейні експонати на вулиці Грушевського, але умови у яких зберігаються вони бажали б кращого. Це такий розвитковий комплекс, який має бути окрасою для міста", - додав Андрій Садовий.

На семи гектарах землі нині розміщається  Західне територіальне управління Військової служби правопорядку, третій спеціальний відділ військової служби правопорядку та 25 навчальний центр Військової служби правопорядку. Саме у цьому центрі з 2018 року здійснюють підготовку фахівців військової поліції за стандартами та спільно з інструкторами НАТО. До проведення курсів залучаються інструктори з Канади, Великобританії, Литви, Естонії, Бельгії, Італії, Польщі та Королівства Данії.

За словами військового експерта, кандидата наук з державного управління Івана Базарка, об’єкт в полі зору очільників міста перебуває вже не один рік. Фактично влада міста зазіхає на землі Міністерства оборони, що суперечить законодавству України.

"По-перше - це не компетенція міської влади розпоряджатися землями державної власності, - наголошує Іван Базарко. - По-друге - у 2016 році міська влада отримала земельні ділянки п’яти військових містечок на 20 мільйонів доларів. Нині вони хочуть отримати ще більше  військових землі. Крім сьомого містечка, мова йде ще й про містечко у Брюховичах. Разом ці землі коштують, як мінімум, 80 мільйонів доларів за які можна купити три тисячі квартир і закрити абсолютно всю чергу львівського гарнізону".

За словами чоловіка, окрім квартирної черги, руйнування військових містечок може стати перепоною для вступу України до НАТО.

"Це не просто збитки державі і ставлення мерії міста до армії, а ще й перепона на шляху до НАТО, - запевняє Іван Базарко. - Одна з Балканських країн не змогла отримати ПДЧ через те, що в них не було врегульоване питання по 32 військових містечках. Наші західні партнери дуже добре орієнтуються в ситуації, яка пов’язана з землями оборони. Прийде час, коли ми вже будемо дуже близько до НАТО і ці питання не дадуть змогу нам увійти до колективної системи безпеки".

Відтак, якщо ж питання не вирішиться військовий центр може залишитися без пункту дислокації.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.