Державі не вигідно реєструвати волонтерів, але ми маємо її змусити, - Ольга Тесляк

На думку волонтерки, після завершення війни податкова може прийти до кожного волонтера з вимогою заплатити податки за доходи. А як довести, що це були волонтерські кошти?

Волонтерка Ольга Тесляк поділилася з "Еспресо.Захід" деталями своєї роботи.

Волонтерка Ольга Тесляк допомагає війську ще з 2014 року. Спочатку починала з малого: готувала суміші здоров'я на фронт, локально допомагала військовим. З початку повномасштабного вторгнення Ольга почала більш масштабну діяльність.

"Зараз я купую на фронт автівки, дрони та інші дорогі речі, - каже Ольга Тесляк. – Допомагаю тим воїнам, яких знаю та з якими працюю давно. У своїй роботі завжди намагаюся мати документ, який засвідчує, що я передала допомогу. Звісно, найкраще акти прийому – передачі від бригади, але це дуже часто не реально дістати. Є випадки, коли командування просто не хоче видати такого листа. Але всеодно я у такому випадку прошу військових, що мені, хоча б від руки, дали якийсь документ, що отримали допомогу".

Складно, але обов'язково волонтерські картки потрібно зареєструвати в податковій. Рано чи пізно вони вимагатимуть податки

Після повномасштабного вторгнення в Ольги Тесляк не лише збільшилися об'єми допомоги, але й збільшилося надходження волонтерських коштів на картки. Щоб не мати проблем із податковою, жінка вирішила зареєструвати офіційно свою волонтерську діяльність.

"Це не легко було зробити, - розповідає Ольга. – Я маю дві волонтерські картки і мені туди надходять величезні суми грошей. Банки не хочуть видавати довідки, що це не мої власні кошти, а їх мені надсилають люди. Мені довелося не один тиждень оббивати пороги банків, щоб нарешті отримати таку довідку. Я навіть писала пану Гороховському (співзасновник Monobank, - ред) в приват і лише тоді мені видали документ. Насправді державі не вигідно реєструвати волонтерів, але ми мусимо її змусити. Тому що рано чи пізно вони прийдуть і скажуть платити з тих карток податки, як за власні надходження. А як потім довести, що ці кошти надсилали люди? До речі, податок на фізичних осіб становить 19,5%, тому пізніше може прийти кругленька сума. В результаті мені вдалося зареєструватися. Це не легко, але зробити потрібно усім волонтерам".

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.