День почерку. Що може розповісти почерк про людину

23 січня у світі відзначають День почерку або День ручного письма.

Це свято засновано для того, щоб нагадати про унікальність писання від руки, про неповторність почерку кожної людини. Цікаво, що ініціатором цього свята стала Асоціація виробників письмового приладдя.

Хоч у наш час тотальних гаджетів все менше людей пише тексти від руки, однак у багатьох школах досі вивчають каліграфію, задля виховання естетичних смаків та кращого пізнання себе за рахунок свого ж таки почерку. "Еспресо.Захід" розповість вам про ключові ознаки за якими вивчають почерк.

Дослідження почерку – це ціла наука

Вчені, які займаються почерком, графологи, кажуть про сім ключових характеристик почерку, які можна використовувати для створення портрету людини, це: розмір букв, нахил, форма, напрямок, сила натиску на пишучий інструмент, характер написання слів і загальна оцінка почерку. 

"Наш почерк – це не просто набір літер, це жива, чітко структурована система, яка дозволяє не лише зафіксувати і передати інформацію, її зміст, а й розповісти багато цікавого про виконавця рукопису. Ця наука може вирішити цілу низку питань. Її широко використовують кадровики для підбору і розстановки персоналу. Психологи – коли людина не хоче або не може розкритися при вербальному контакті. Правоохоронці називають цю галузь «судове почеркознавство» й активно використовують психологічний аспект графології для розкриття злочинів", – пояснює графолог-практик, викладач Національного університету "Острозька академія", кандидат юридичних наук Сергій Гонгало.

Пише не рука, а мозок

Найважливіше треба усвідомити, що пише не рука, а наш мозок. Мозок вчиться писати, рука лише механізм. Тому, коли відмовляє одна рука, людина може навчитися писати іншою. Більше того, при потребі мозок може навчитися писати навіть ногою.

Хоч у школі нас однаково вчать писати, та в класі не має двох однакових почерків. Чому? Бо в кожного мозок освоює по своєму цю інформацію, надає індивідуальних особливостей вашому почерку.

Дивлячись на почерк, можна побачити верхні чи нижні виступи, у графології їх називають "відростками". Все, що тягнеться догори – це мова про наші плани, розвиток, те, чого ми хочемо досягнути. Середина літер – це наше сьогодення, а низ – те, що з нами від народження, наші інстинкти та минуле. Наші ж емоції відображаються у штрихах. Вони демонструють: спокійні ми чи збуджені; переживаємо ми за щось, чи нам байдуже; напружені ми чи розслаблені.

Особливості почерку:

Однак, звісно, визначати особливості характеру потрібно не за однією ознакою, а в комплексі.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку