День декольте: мода підкреслювати красу грудей

Сьогодні, 31 березня, у світі відзначають Міжнародний день декольте.

Ініціатива святкувати Міжнародний день декольте виникла в Північній Америці 2002 року, його спонсором стала компанія-продавець бюстгальтерів. Цей день було задумано як спосіб продемонструвати незалежність і владу жінок у всіх сферах життя, починаючи від кар’єри й закінчуючи стосунками та власною долею. Частину грошей від проданих цього дня бюстгальтерів компанія передавала на благодійність – для допомоги тим, у кого діагностували лейкемію й інші захворювання крові, що загрожують життю.

"Епресо.Захід" пропонує заглибитися в історію декольте.

Слово декольте походить від французького décolleté та означає "з вирізаною шиєю, без шиї".

Історія декольте сягає сивої давнини та має тисячі років. Декольте можна побачити вже на зображеннях, які залишила після себе давньоєгипетська цивілізації. Античні еліннки та римлянки теж любили носити одяг з різним декольте і, по суті, стали першими, хто запровадив цю моду в широкий загал. 

У часи середньовіччя та строгих християнських норм надто відкривати частини тіла вважалося чимось гріховним і неприпустимим. Тому вбрання з декольте відійшло на другий план. Однак уже в період пізнього середньовіччя мода на декольте повернулася. Власне тоді в XIV столітті в Бургундії при дворі Ізабелли Баварської почали вживати та робити популярним слово décolleté. Ним почали називати весь одяг, що привідкриває шию та частину грудей. До речі, стара-нова бургундська мода відкривала не тільки частину грудей, але вже й спину!

Ренесанс зробив модними корсети, які піднімали догори груди завдяки шнуруванню, підкреслюючи їх великим розрізом. Часи бароко й рококо принесли ще більш широкі та великі декольте. 

Цікаво, що декольте раніше використовували як кишеньку. У XVI-XVII століттях у цьому місці між грудей носили: хустку, нюхальну сіль, блохоловку, солодощі. А у XVIII столітті – табакерку, мішечки з пахощами, рукавички, косметичне приладдя. 

У ХІХ-ХХ століттях декольте то відходило з моди, то знову поверталося. Та насправді славу йому робили не якісь модельєри, а танцюристки й акторки. Для прикладу, декольте з вирізом посередині, що відкриває тіло нижче за лінію грудей, ввели в моду французькі шансонетки і виконавці канкану. Стосовно фільмів, то такі актриси, як Джейн Рассел і Мерилін Монро, надали декольте магнетичної слави, іміджу відкритості, акцентуючи увагу саме на жіночій сексуальності.

Сучасні декольте бувають різних форм: овальні вирізи, V-подібні, квадратні, косі вирізи й інші. Багато теперішніх декольте зосереджені більше на оголеній спині, ніж на грудях.

Офісна мода минулого століття декларувала табу про заборону вдягання декольте. Однак із загальним розвитком сексуальної революції це неформальне правило поступово втратило свою силу. 

Зараз декольте на жінках можна зустріти практично під час будь-якого заняття. Декольте стало питанням уподобань. Хоча під впливом фемінізму втратило частину своєї популярності, бо, на думку феміністок, є предметом сексуального використання жінок з боку чоловіків.

Хоча, як це не дивно, декольте також стало частиною чоловічої моди! З’явилися сорочки, футболки та светри, які підкреслюють силу чоловічих накачаних грудей.

На завершення пропонуємо вашій увазі декілька світлин львівських красунь у різних декольте, які зробив фотограф Юрій Мартинович.



Читайте також: "Зроби фото з хусткою": сьогодні Всесвітній день української хустки




Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.