
Депутат Закарпатської облради, якого вважають причетним до втечі Комарницького, офіційних доходів не має, але торік купив AUDI Q7
Депутат Закарпатської облради Юрій Покорба, якого вважають причетним до організації втечі з країни столичного забудовника Дениса Комарницького, з 2016 року не заробив ані гривні офіційного доходу
Про це свідчать його декларації з 2016 року на сайті НАЗК, які Юрій Покорба подавав спочатку як депутат Тячівської райради, а з 2020 уже як депутат обласної ради.
Через гучний скандал зі втечею за кордон через Закарпаття ексдепутата Київради та відомого забудовника Дениса Комарницького, який перебував у розшуку, наприкінці березня звільнили двох співробітників Управління стратегічних розслідувань у Закарпатській області, які були причетні до організації втечі. Їм оголосили підозри. За даними "Української правди", у вивезенні Комарницького також брали участь чотири людини з посвідченнями СБУ та "один тамтешній депутат".
За інформацією депутата Ужгородської міськради та блогера Віталія Глаголи, йдеться про депутата Закарпатської обласної ради Юрія Покорбу.
"Спецоперація НАБУ і СБУ відбулася днями на Закарпатті. Правоохоронці затримали депутата Закарпатської обласної ради на прізвище Покорба за підозрою у сприянні втечі за кордон київського забудовника Комарницького, який перебуває в розшуку", – повідомляв Глагола. Офіційних повідомлень від правоохоронних органів про затримання чи оголошення підозри депутату обласної ради наразі не було.
Що відомо про депутата Юрія Покорбу
Юрій Покорба є депутатом Закарпатської облради від партії "Рідне Закарпаття", тож є однопартійцем голови Закарпатської ОВА Мирослава Білецького. Відповідно до біографії депутата на сайті облради, він народився 19 лютого 1979 року в селі Глибокий Потік Тячівського району. У 2010 році закінчив юридичний факультет Ужгородського національного університету за спеціальністю "Правознавство" та займається підприємницькою діяльністю. Однак яким саме бізнесом займається депутат, не зрозуміло - за даними YouContol на Покорбу Юрія Васильовича не зареєстровано жодного підприємства чи ФОП.
У декларації за 2024 рік Покорба уточнив, що є депутатом на громадських засадах і не задекларував ані гривні офіційного доходу чи заощаджень. Підприємницькою діяльністю займається дружина Ганна Покорба. Вона є бенефіціаром у ТОВ "Тячів трейд", ТОВ "Солотвино резорт", "М-П.БУД 2020" та двох фермерських господарств. Але й вона доходу від підприємницької діяльності не отримувала. У 2024 році отримала 404 090 грн доходу від відчуження нерухомого майна, подарунок у негрошовій формі на 27 753 грн, 21 300 грн зарплати та 5 000 000 грн від відступлення частки. Гроші від підприємницької діяльності отримав хіба що син депутата Юрій Юрійович Покорба – 60 700 грн за рік.
Попри відсутність офіційних доходів, Юрій Покорба торік став власником автомобіля AUDI Q7 2017 року за 650 000 грн. Нерухомості у безпосередній власності депутат теж немає. З трьох десятків земельних ділянок(у Нижній Апші, Солотвині, Тячеві, Ужгороді), які згадані в його декларації, більшість належать дружині, а також іншим родичам. Ганні Покорбі належить також садибний будинок на 299,2 кв. метрів і ще один недобудований, на 700 кв. м, у Нижній Апші. До слова, це село на кордоні з Румунією називають найбагатшим в Україні через те, що будинки там більше схожі на палаци.
Депутат не отримував офіційних доходів з 2016 року
Цікаво, що офіційних заробітків Юрій Покорба не мав не лише у 2024 році. У жодній з декларацій, які він подавав з 2016 року, Покорба не декларував власних доходів. Так, у декларації за 2016 рік, яку він подав як депутат Тячівської райради, зазначено, що він не мав ані гривні офіційного доходу. Його дружина тоді отримала 327 000 грн від підприємницької діяльності. При цьому Покорба того року придбав два автомобілі Toyota Land Cruiser (модель 150 2010 року та модель 200 2011 року) за один день, 29 вересня. Також того самого місяця він купив старий Mercedes Bens 1994 року. Дружина тоді стала власницею комплексу будівель в Ужгороді на 2290,1 кв. м, який на той момент оцінювали у 3 087 214 грн.
До слова, скандал з втечею Дениса Комарницького - не перший, де засвітилось прізвище Покорби. У серпні 2016 році на заправці між Нижньою Апшею та Солотвином виникла масштабна перестрілка між двома групами осіб, внаслідок якої кілька людей потрапили до лікарні. У поліції тоді повідомляли, що конфлікт виник між "тячівськими” і "мукачівськими” через борг за контрабанду цигарок. А одним з учасників "тячівської групи" начебто був депутат Тячівської райради. Журналісти "Подробиць” тоді з’ясували, що йшлось про Юрія Покорбу, однак він запевнив, що не брав участі у перестрілці, а був неподалік і прибув, коли почув звуки пострілів.



- Актуальне
- Важливе








