"ДБР – ручний орган Банкової для політичних переслідувань", – Кіра Рудик

Державне бюро розслідувань займається політичним переслідуванням опозиції, розслідуючи справи вибірково, - стверджує лідерка фракції "Голос" у Верховній Раді.

Аналіз діяльності ДБР чітко вказує на його політичну упередженість. Про це у програмі "Підсумки з Анною Валевською" на телеканалі "Еспресо" заявила народна депутатка України, лідерка партії "Голос" Кіра Рудик, - інформує "Еспресо.Захід".
 

На сьогодні, 3 грудня, Рудик викликали на допит в ДБР у справі, що стосується діяльності партії "Голос" у 2020 році. Депутатка розцінює саме як політичне переслідування

"Державне бюро розслідувань – це такий орган, який займається справами непередбачувано. Якісь він вважає важливими, якісь – ні. 

Я розцінюю виклик на допит з боку абсолютно контрольованого владою органу, як політичне переслідування. Особливо зважаючи на збіг у часі й зі справою Петра Порошенка, і з обшуками Коболєва, і з обшуками людини з команди Разумкова. Це спроба закрити рота опозиції ручними методами, за допомогою підконтрольного ДБР", – наголосила Рудик.

Депутатка каже – аналіз діяльності ДБР чітко вказує на його політичну упередженість.

"Що зробило ДБР минулого року і як воно працювало? За пів року ДБР навіть не змогло знайти не лише те відео Трухіна, яке опублікували журналісти "Української правди" – вони не спромоглися навіть знайти дані камер спостереження з траси! Що ще не змогло зробити ДБР за минулий рік? Не змогло відкрити провадження щодо справи "вагнерівців", яке подавали опозиційні партії.

Натомість що ДБР зробило активно – то це повідкривали справи проти журналістів, які некрасиво говорили з президентом під час пресконференції. Справу проти Бутусова відкрили за дві години, в ніч з суботи на неділю. Дуже швидко розслідували справу щодо середнього пальця Гео Лероса, показаний президенту – там теж зараз допити відбуваються. 

Тому питання щодо неупередженості чи незалежності цього органу взагалі не стоїть. ДБР зараз це ручний орган Банкової, яка за його допомогою розправляється зі своїми політичними опонентами та прикриває тих, хто їй дорогий. 

Жодної справи проти "Слуг народу" не було відкрито або розслідувано. Питання корупції, аварії, хабарів – все це ДБР кладе під килим. І хоча справа Трухіна надзвичайно цинічна, системна проблема стосується не лише її. Це такий загальний підхід у влади: своїм – все, а ворогам – тільки закон", – підсумувала Кіра Рудик.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку