Даремно телефонують на 103. У МОЗ полічили, скільки викликів "швидких" були хибними

Лише за минулий тиждень бригаду екстреної медичної допомоги українці викликали майже 154 тисячі разів

Таку цифру озвучили в Міністерстві охорони здоров'я України, передає "Еспресо.Захід".

У 26% випадків обійшлося телефонною консультацією. Ще 7% викликів виявилися помилковими. Загалом карети "швидких" здійснили виїзди у відповідь на 47% звернень.

У МОЗ наголошують, що при проблемах зі здоров'ям не завжди потрібно телефонувати за номером 103. Для виїзду бригади до пацієнта повинні бути поважні причини. Їх визначає диспетчер, який спілкується з людиною, що здійснює виклик "швидкої". За відсутності таких підстав надасть телефонну консультацію. Якщо стан пацієнта не є невідкладним, але диспетчер дійде висновку, що йому потрібен огляд в лікаря та додаткові обстеження, порадить звернутися по планову медичну допомогу.

Коли потрібно телефонувати на 103. 7 причин для виклику "швидкої"

● проблеми з диханням: задишка, ускладнене або відсутнє дихання;

● ознаки масивної кровотечі;

● біль та/або відчуття стиснення в грудній клітці;

● сплутаність або втрата свідомості;

● ознаки інсульту;

● симптоми інфаркту міокарда;

● інші стани, які загрожують людині незворотною втратою здоров'я чи смертю.

За наявності гарячки пацієнти та їхні родичі часто намагаються викликати бригаду екстреної медичної допомоги, оскільки вважають, що такий хворий потребує невідкладної госпіталізації. Проте навіть якщо у нього COVID-19 чи грип, висока температура не є вагомою підставою, щоб телефонувати на 103 і цього недостатньо, щоб лягти в стаціонар.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.