Чому насправді львів’яни почали більше ходити пішки, ніж їздити маршрутками

Щоб зупинити "автомобілізацію" у Львові, необхідно закупити ще 500-600 одиниць громадського  транспорту місткістю по 100 людей.

Свої думки стосовно нещодавнього опитування, яке показало, що львів’яни почали на 20% менше користуватися громадським транспортом і більше ходити пішки, висловив "Еспресо.Захід " транспортний експерт, голова "За якісний транспорт" Святослав Товстига.

Читайте також: Львів’яни почали ходити більше пішки, ніж їздити громадським транспортом. Опитування

Львів дуже щільно забудований – це створює затори

За його словами, перш ніж говорити про ситуацію з громадським транспортом, потрібно розуміти, що наше місто є дуже компактним. Густота населення на квадратний кілометр у Львові – 4 398 осіб на 2018 рік (площа – 182 кв. км, загальна кількість жителів – 750 тисяч осіб). 

"У Лондоні густота населення – 4761 особа на 1 кв. км, загальна площа міста – 1572 кв. км; Краків: густота населення – 2331 осіб на кв. км, площа  міста – 326,85 кв. км, загальна кількість населення – 760 тисяч. Як бачимо, Львів за густотою населення наближений до Лондона, а за кількістю ми схожі до Кракова, де проживає 760 тисяч осіб, що на 10 тисяч населення більше, ніж у нашому місті. Однак Краків має площу 326,85 кв. км, а Львів – 182 кв. км. Цей аналіз потрібен для розуміння, що Львів дуже сильно забудований. Якщо проаналізувати всі видані містобудівні дозволи, то густота населення може дійти до 5000 осіб на квадратний кілометр а це може остаточно паралізувати  місто в суцільний затор", – розповідає експерт.

Читайте також: У Львові піднімають ціну за проїзд без пояснення, так може стати і 30 грн, – Товстига

Наразі маємо лише третину необхідного транспорту

На думку Святослава Товстиги, другий важливий аспект – відсутність необхідної кількості громадського транспорту. 

"За моїми скромними підрахунками, на 2012 рік у нас мало бути 700 автобусів великої місткості. А це 70 тисяч пасажирів, плюс приблизно 200 трамваїв і 200 тролейбусів. Тобто для забезпечення нормального руху людей громадським транспортом, нам треба перевозити понад 100 тисяч пасажирів у час пік. Це, нагадаю, мова про 2012-й рік. Зараз маємо ситуацію, коли на рейси виходять 230-250 одиниць великих автобусів (близько 25 тисяч пасажирів) і 200 автобусів малої вмістимості (це 7-9 тисяч пасажирів). Тобто можемо стверджувати, що наразі маємо лише третину необхідного транспорту. Я веду до того, що аби зупинити "автомобілізацію" у Львові, необхідно закупити ще 500-600 одиниць транспорту місткістю по 100 людей кожна", – наголосив Товстига. 

Читайте також: У Львові найдорожче? Яка ціна проїзду в громадському транспорті України

Дослідження про ходіння пішки – це маніпуляція і бажання довести, що Львів порятують ноги, а не новий транспорт 

Експерт вважає, що представлене в ЛМР дослідження є маніпулятивним. Бо заміри 2019 року робили в теплий період, а 2021-го – в холодний, коли були локдауни й багато закладів не працювало, тому люди більше користувалися ногами й машинами. 

"Враховуючи ці аспекти, бачу, що через хаос із громадським транспортом, який був під час ковід-локдаунів, ми отримали ситуацію, коли люди почали ходити пішки й ми не забезпечили достатню кількість громадського транспорту, щоб задовольнити попит. Хоч під час пандемії був знижений попит. Також бачу, що за період 2019-2021 років маємо приріст у 2%, і це дуже невтішний показник. Ми його відчуємо восени, коли повністю відновиться система навчання у вищих навчальних закладах, незважаючи на пандемію, що призведе до повного паралічу міста. Тому складається думка, що цією презентацію нам пробують нав’язати думку, яку чиновники заклали у план сталої  мобільності Львова. Там вони пояснили, що врятує Львів – це місто коротких відстаней, коли львів’яни ходитимуть у межах кількох кілометрів пішки. А в цій аналітиці доводять цю тезу, як правильну", – підсумовує експерт.

Читайте також: Е-квиток може стати "зашморгом на шиї" бюджету Львова, – Товстига

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу Facebook-сторінку.