Чиновники ще не встигли повідомити львів'янам, що вони – відповідальні за укриття

Мешканців усіх квартир, чиї телефони зазначені на найпростіших укриттях в будинках, повідомляють про це. Кого ще не встигли попередити – дали доручення це зробити.

Саме так прокоментував для "Еспресо. Захід" заступник голови Сихівського району Володимир Івасюк інформацію про те, що мешканці випадково дізнаються про власну відповідальність за укриття в будинку – з розвішених оголошень.

"Ми працюємо з цими мешканцями, дані яких будуть нанесені. Робимо це для того, щоб мешканці в разі надзвичайної ситуації, могли звернутись, зателефонувати, щоб швидко сховатись. Бо, якщо ми дамо інформацію, де є лише один телефон ЛКП, то розуміємо, що одномоментно всі туди не можуть додзвонитись і одна людина не може надати всім відповідь. Тому по будинках була надана інформація не тільки балансоутримувача цього будинку, а також і мешканців квартири, які мають ключі, або відповідальні по будинку. 

З ними узгоджується ця інформація. Роботи лише почалась і проводиться щоденно.

Утім, оскільки ситуація в країні змінюється дуже швидко, то ми дуже швидко дали й доручення", пояснює чиновник.

Він переконує, що зараз мають дуже багато роботи, а тому попередити встигли не всіх.

"Повірте, з усіма людьми це буде проговорено й узгоджено. Вони будуть на контакті. У будинку ключі також мають і інші мешканці. Працівники ЛКП намагаються так зробити, аби інформація була правдивою і прописують навіть одну чи дві квартири. Працівники комунальних підприємств наносять трафарети по будинках, що обслуговує ЛКП. Вони знають, де є укриття на випадок аварійної ситуації, знають, які мешканці мають ключі до підвального приміщення, співпрацюють з ними, мають контакт і, відповідно, це все узгоджується", – каже Івасюк. 

Чиновник додає, що всі укриття у районі – це виключно найпростіші укриття. Вони не облаштовані для тривалого перебування.

"Як правило, ми розраховуємо, що всі мешканці, які проживають у будинку можуть розміститись в підвальному приміщенні. Я вже не говорю про те, що більшість квартир мають свої комірки в підвальному приміщенні. 

Важливо, щоб такі приміщення були очищені від сміття, щоб там було освітлення. Бажано, щоб був кран, а відтак – доступ до води. Розраховане таке приміщення на тимчасове перебування. Всі решта засобів мешканці повинні мати з собою і додаткових коштів на це місто не виділяє і не забезпечує".

Зауважимо, у Сихівському районі жодного бомбосховища із загальним доступом немає Є вони, за словами Івасюка, лише під великими спеціалізованими підприємствами і розраховані тільки для працівників, які там на зміні.

Нагадаємо, в соцмережах львів'яни з обуренням поставились до написів на вході до підвалів, які повідомляли, нібито ці мешканці є відповідальними за укриття в будинку. Адже їх про це ніхто не попереджав і для них це стало цілковитою несподіванкою.
 

  Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook–сторінку