Чи дієвий жорсткий локдаун на Львівщині, знатимемо до кінця тижня

Як показує досвід попередніх локдаунів, щоб дати першу оцінку ефективності введених карантинних обмежень, необхідно прожити за новими правилами щонайменше один тиждень.   

Як нагадав під час пресбрифінгу директор департаменту охорони здоров'я Львівської ОДА Орест Чемерис, напередодні введення локдауну в області (30 жовтня) зберігалася доволі висока активність населення, передає "Еспресо.Захід". Було багато контактів між людьми, що сприяло поширенню вірусу. 

Посадовець повідомив, що Львівщина продовжує перевищувати всі три показники, відповідно до яких вона була переведена у "червону" зону: коефіцієнт підтверджених випадків, показник госпіталізацій на 100 тисяч населення і завантаженості ліжок із киснем. За станом на ранок вівторка, 2 листопада у визначених "ковідних" стаціонарах перебуває 3271 хворий, з них 207 – у реанімаційних відділеннях (65 – на апаратах штучної вентиляції легень). Кількість виїздів бригад екстреної медичної допомоги до пацієнтів із підозрою або підтвердженою коронавірусною хворобою коливається у межах 160-170 і сягає навіть 200-215 за добу.

Орест Чемерис констатує: за медичною допомогою звертається дедалі більше молодих людей віком 30 років+. У них діагностують пневмонії (часто – двобічні). "Такі пацієнти, попри молодий вік і відсутність у них супутньої патології, потребують госпіталізації. На жаль, 80% пацієнтів (а у деяких закладах ця цифра є ще більшою), які госпіталізуються, потребують кисневої підтримки", - підкреслив головний медик області.

"Зараз вкрай важливо дотримуватися всіх визначених правил карантину: носити маски (попри критичні показники, ми спостерігаємо, що частина населення продовжує нехтувати масковим режимом), дотримуватися соціальної дистанції та пам’ятати за гігієну рук", - підсумував спікер.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.