Чеська компанія планує запустити нові маршрути в Україну й збудувати пасажирську платформу на Львівщині

Найбільший у Центральній Європі приватний залізничний перевізник, чеська RegioJet планує запустити нові маршрути в Україну

Про це в інтервʼю Forbes заявив засновник RegioJet Радім Янчура, передає "Еспресо.Захід".

"Працюємо з "Укрзалізницею" над можливістю заїзду наших поїздів до станції Мостиська-2 у Львівській області. Сподіваємося, вже в цьому році проєкт буде реалізований. Для цього необхідно добудувати пасажирську платформу та пішохідний міст. Ми готові побудувати це власним коштом", – сказав Радім Янчура.

Також за його словами, популярний маршрут Прага – Кошице планують продовжити до українського міста Чоп в Закарпатській області, а в перспективі – до Мукачево. 

"Вже в цьому році хочемо запустити новий поїзд до міста Чоп, наразі ми в процесі узгодження з "Укрзалізницею" графіків і умов. З Мукачево ситуація дещо складніша. Головна перепона – ділянка колії Чоп – Мукачево не електрифікована: раніше вона мала контактну мережу, але згодом частину її розібрали. Це вузька європейська колія стандарту 1435 мм. Ми готові за власні кошти електрифікувати цю ділянку.  Після закінчення війни, якщо проєкт буде реалізований, ми отримаємо новий популярний напрямок для туристів з Чехії та Словаччини. Своєю чергою Україна отримає туристичний потік, який позитивно впливатиме на економіку Закарпаття", – зазначив засновник RegioJet.

Крім того, у 2024 в партнерстві з "Укрзалізницею" мають запустити рейси Київ – Берлін та Київ – Ганновер через Лейпциг і Дрезден.

"Наші очікування щодо цього проєкту дуже оптимістичні, оскільки в Німеччину їздить набагато більше українців, ніж у Чехію", – розповів Янчура.

Він також додав, що поїзд з Києва до Берліну курсував до 2012-го і був дуже успішним.

"Але німецька залізниця свого часу виставила комерційні умови, які збільшили вартість проїзду поїзда територією Німеччини. Це зробило маршрут збитковим, і рейс був закритий", – пояснив він.

За словами засновника компанії, його компанія має іншу бізнес-модель, ніж у державних операторів, тому надіється на досягнення взаємовигідної угоди з "Укрзалізницею".

"УЗ не треба буде ділитися доходом з польською та німецькою залізницями. Розподіл буде такий самий, як на маршруті до Праги. "Укрзалізниця" перевозить своїми поїздами пасажирів до кордону та отримує за це дохід, ми перехопимо пасажирів на кордоні та веземо їх далі. Пасажиру достатньо для всієї подорожі одного квитка", – додав він.