Через укуси кліщів на Львівщині у 25 людей виявили хворобу Лайма

За чотири місяці 2023 року на хворобу Лайма захворіли вже 25 мешканців Львівщини. Торік в області зафіксували 278 випадків захворення через укуси кліщів, що вдвічі більше, ніж у 2021-му

Про це повідомили у Львівській ОВА, передає "Еспресо.Захід".

Щороку із настанням тепла активізуються іксодові кліщі, які є збудниками небезпечних захворювань. Зазвичай сезон їх активності триває по листопад та має два піки активності – у квітні-травні та у серпні-вересні. Все залежить від погодних умов.

Зони розмноження та активності кліщів – це рекреаційні зони, лісосмуги, парки, сквери, зелені насадження в громадських просторах, навчальних та дошкільних закладах. Вони можуть переносити збудників небезпечних захворювань людини і тварин, зокрема, кліщового енцефаліту, бореліозу (хвороба Лайма), а також хвороби Міямото, які потрапляють в організм під час присмоктування кліща, тобто укусу.

Повідомляється, що за 4 місяці 2023 року на хворобу Лайма на Львівщині уже захворіли 25 жителів області. Торік в області зареєстрували 278 випадків захворюваності на хворобу Лайма, що вдвічі більше ніж у 2021 році.

З огляду на це, у департаменті з питань цивільного захисту відбулась нарада щодо небезпечності розповсюдження кліщів та методи зменшення їх популяції. Отож, для забезпечення санепідблагополуччя на території області доцільно:

Під час проведення акарацидної обробки різко зменшується популяція іксодових кліщів, що відповідно зменшує ризики зараження небезпечними хворобами. Обробку рекомендовано проводити у рекреаційних зонах, лісосмугах, парках, скверах, зелених насаджень в громадських просторах, навчальних та дошкільних закладах.