"Через три місяці після хвороби на COVID-19 треба вакцинуватись, бо послаблюються антитіла", − інфекціоністка Лілія Горбунова

Вакцина проти ковіду не є вироблена в Україні, це європейські та світові розробки, які випробувані багатьма країнами.

"Подивіться статистику, вона говорить сама за себе", – заявила лікарка-інфекціоністка Лілія Горбунова у прямому ефірі програми "Підсумки з Анною Валевською", передає "Еспресо.Захід".

Лікарка наголосила, що у країнах, де вакциновано 50-70% населення, немає локдауну, люди потрохи повертаються до звичного життя. В Україні ж – найнижчий рівень вакцинації, відтак і один з найвищих показників смертності.

"Зараз від влади вкрай важлива інформаційна кампанія щодо вакцинації та безпосередньо сама вакцинація українців, бо протягом багатьох років люди не довіряють ні нашій медицині, ні вакцинації", – зазначила вона.

Читайте також: Експеримент МОЗ із масової вакцинації: у Моршині немає госпіталізованих з COVID-19, − мер

Горбунова також наголосила, що ситуація критична: кількість пацієнтів зростає щодня, важкість перебігу хвороби − важка, майже всі пацієнти поступають киснезалежними, вони потребують реанімаційної допомоги та ШВЛ. За її словами, "попри те все, рівень вакцинації в Україні є вкрай низьким. За останню добу на Львівщині виявили 1114 позитивних ковід-тестів, за добу померла тридцять одна людина − і це лише на Львівщині. Завантаженість ліжок по Львівській області становить 65% від усіх виділених місць".

Інфекціоністка переконана, що лише вакцинація може зменшити антирекорди: "Серед госпіталізованих практично немає вакцинованих, якщо ж вони є, то перебіг хвороби у них набагато легший. Дуже важливо вакцинуватись вчасно, адже посилили карантинні обмеження лише нещодавно, а зараз вже триває пік захворюваності, тому вакциновані тиждень тому, два дні тому також потрапляють до лікарні. Антитіла звісно ж не встигли виробитись, тому перебіг також може бути важкий".

Читайте також: В Україні у найближчі тижні кількість COVID-випадків може сягнути 29 тис. на добу, − вчені

Також вона додала, що протипоказань до вакцинації дуже мало, один з основних − непереносність, алергічні реакції на певні компоненти вакцини. Також лікарка зазначила, що після перенесення ковіду, вже через 3 місяці рекомендовано вакцинуватись, адже саме за цей період послаблюються антитіла, які були вироблені під час хвороби. 

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.