Через реконструкцію вулиці у Львові знесуть МАФи

У Львові через реконструкцію вулиці Миколайчука знесуть усі мафи між вулицею Мазепи і Щурата. 

Такі дії передбачені конкурсним завданням, що його поставило управління архітектури і урбаністики Львівської міської ради перед учасниками відкритого архітектурного конкурсу на кращу проєктну пропозицію реконструкції вул. І.Миколайчука.

Пунктом 7 серед загальних вимог зазначено:

"Для влаштування смуг руху автотранспорту на відрізку від вул. Мазепи до вул. Щурата використовувати простір, що прилягає до парної сторони вулиці, а розташовані там споруди та об’єкти підлягатимуть демонтажу. Не змінювати межу проїзної частини вулиці на непарній стороні вулиці (вздовж КЛШМД)".

Голова громадської організації "Самопоміч ФОП" Марія Марущак каже, що не здивована таким вимогам архітектурного конкурсу, перемовини з міськими чиновниками підприємці ведуть уже кілька років. Щоразу просять не допускати вилучення МАФів, оскільки вони забезпечують єдиний дохід для людей, які там працюють. Якщо ці магазини приберуть – сотні львів'ян просто залишаться без засобів до існування. 

"Шевченківський район ми розглядали на робочій групі ще минулого року, а саме ті проблемні місця, які вилучили і найбільше хвилювали місто. Була така точка по Щурата – "Матвій". Обіцяли повернути, а тепер я вже чула від представників міськради Зубача і Коломєйцева про те, що повертати її не хочуть. Бо там буде йти дорога, нова транспортна розв'язка і вони хочуть забрати ці всі МАФи, аби зробити ще й громадський простір.

Останнє засідання ми мали в грудні минулого року. А наступного тижня мало би відбутися перше цьогорічне засідання робочої групи з врегулювання таких питань", – розповіла Марія Марущак.

До слова у робочу групу  входять підприємці, виконавчі органи влади і представники депутатського корпусу. А створена вона була для тих підприємців, чиї МАФи вилучили у 2019 році. Вилучають їх за різними критеріями: продаж алкоголю, збільшена площа, неточності з документами, або ж  МАФ розташований у парку чи сквері. 

"По цих чотирьох категоріях було вилучено 200 МАФів по Львову. Нам важливо повернути підприємців. А ще є близько 70 МАФів, які не мають порушень і ми для них просто  виборюємо право на працю. Їм не надали договору оренди й не видали паспорта прив'язки – а це два основні документи, з якими підприємець працює. В нас весь час іде за ці демонтажі суперечка з міськими чиновниками. Вони на нас тиснуть, а ми – на них".

За словами Марущак, влада не має на меті відновлювати ті МАФи, які вилучають.

"Немає ніякого конструктиву і діалогу.  Ми їм давали різні пропозиції. Ми вкладаємо кошти в МАФи та пропонували розробити дві типові форми МАФів – одну в межах історичного ареалу, а другу – за його межами. І підприємці до цього готові – готові робити гарні МАФи, скляні, в будь-якій бажаній кольоровій гам – якій скажуть. Але щоби залишати їх, а не знищувати. 

Ми готові докластися, зробити реконструкцію їх, аби споруда мала гарний вигляд і гармонійно поєднувалась з архітектурою міста. Та владі міста таке не підходить, їх задовільнить лише одне – забрати усі МАФи з вулиць міста. А куди повинні йти працювати люди – їм усе одно.

Зараз у міськраді кажуть, що начебто опрацьовують програми переходу МАФів у комерційні приміщення. Але це вже відбувається кілька років, а результату нема й досі. 

Підприємцям зараз і так дуже важко – коронавірусна криза, впровадження касових апаратів. Усі просто на межі виживання", – пояснила Марія Марущак. 

Зазначимо, у Львові на нині є 1200 МАФів. Підприємці кажуть, що, щоби себе захистити, знову готові виходити на акції, аби місто їх почуло.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.