Через аварії та крадіжки "Львівводоканал" втрачає майже половину води

Більшу частину з цих втрат оплачують львів'яни з власної кишені.

Попри те, що тарифи на водопостачання постійно зростають, "Львівводоканал" залишається планово збитковим підприємством. Основна причина – величезні втрати води, які у водоканалі сягають 46%. Про беззбитковість підприємства можна буде говорити, коли втрати скоротяться до 30%.

Про це заявила "Еспресо.Захід" член комісії з фінансів та планування бюджету Ольга Посипанко.

"Втрати води – це не лише аварійні витоки, які стаються через розриви труб. Сюди входять і крадіжки води. Водогін іде до Львова через села, і там просто врізаються у труби. Водоканал це періодично відстежує, відрізає, – каже Ольга Посипанко. – Є втрати і через мережі в будинку. Уже давно діє закон про комерційний облік, у якому йдеться, що має бути облік між водоканалом і будинком. ЛКП має подати воду до будинку й порахувати по загальнобудинковому лічильнику. Втрати води всередині будинку водоканал покривати не повинен".

Лише через видимі витоки водоканал втрачає 11% води. Що більше водопровідних мереж ремонтують, то меншими є ці втрати. Під час засідання бюджетної комісії представники водоканалу заявили, що для того, аби вчасно оновлювати мережі, треба щороку інвестувати приблизно 400 мільйонів гривень. Однак, у міському бюджеті таких коштів немає. 

Ще одна проблема – водопостачання в села зони депресійної лійки. 

"Це ті села, звідки викачують воду для міської мережі. Відповідно, рівень води у криницях там падає, тому люди використовують воду з водопроводу. Раніше ця вода була для них повністю безкоштовна. Але потім на села поставили лічильники, і місто відшкодовує водоканалу кошти за цю воду. Йдеться про величезні суми, – каже Ольга Посипанко. – Нині позиція міста така, що для людей у зоні депресійної лійки має бути встановлений норматив на споживання води. Адже там подекуди  споживання на одну сім'ю перевищує 50 кубометрів. Люди поливають городи з водопроводу, наповнюють басейни. Тому правильно, що понад норму – має бути оплачене. Ми переконували в цьому обласну раду. Звичайно, не всі депутати підтримують такий крок".

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал