Частину фільму знімали у Львові: документалка про війну в Україні отримала відзнаку на кінофестивалі в Іспанії

Документальний фільм про війну в Україні "ЧОМУ"(Why) отримав спеціальну відзнаку у категорії Fem-Cine (кіно, у фокусі якого жінки) на міжнародному кінофестивалі в Іспанії

Про це повідомляє "Еспресо.Захід".

В Іспанії завершився 7-й Міжнародний фестиваль незалежного кіно IbizaCineFest. Загалом на розгляд дирекції надіслали майже 2000 кіноробіт. До участі у фестивалі відібрали лише 105 фільмів, і тільки 12 з них отримали відзнаки.

Серед них фільм "Чому"(Why), знятий іспанською кінокомпанією En Buen Sitio Productions. Директор фільму і режисер – Начо Леуза, співпродюсером фільму виступила львів’янка Надія Кугук.

Зйомки стрічки відбулися у Польщі та Україні, зокрема у Львові. Їх проводили у найрізноманітніших місцях: на вокзалах, у потягах, в осередках для розміщення біженців, у тимчасових притулках, у церкві, на гуманітарних складах та в укриттях.

Навіть звуки сирен, що лунають у фільмі, записані під час однієї із повітряних тривог, які застала знімальна команда у Львові.

"Цей фільм вразив нас усіх, як критиків, так і журі, своєю щирістю та емоційністю. Глибокі переживання втрати, безвихідь, біль і питання, яке так і залишається дотепер без відповіді: чому це все відбувається", – зазначив директор кінофестивалю, кінопродюсер Ксаві Херреро.

Цією стрічкою знімальна група хотіла показати світові обличчя війни через історії, спогади, переживання звичайних людей, жінок, чиї долі, життя, мрії безповоротно змінила, знищила війна. 

"Мені дуже приємно, що з-поміж великої кількості претендентів наш з Начо Леуза фільм отримав таку відзнаку.
Для мене це не просто фільм, а ще й можливість донести світові правду про жахіття війни, які відбуваються у нашій країні. І я вдячна іспанським колегам за цю можливість. Україна – це не лише міста і території, це, перш за все, люди, які себе ідентифікують з цією країною. Попри те, що війна триває понад рік, світ дотепер мало знає і не дуже розуміє ситуацію з точки зору українців. Якщо правду не будемо розповідати ми, світ буде слухати те, що замість нас розказує ворожа пропаганда. Кожен з нас – носій інформації і обличчя України", – розповіла Надія Кугук.