"Буйно мрійте": 12 мотивуючих цитат Богдана Гаврилишина

До Всеукраїнського Дня відповідальності людини – найпромовистіші секрети успіху відомого українця.

Цьогоріч українці вперше відзначають всеукраїнський День відповідальності людини, водночас вшановуючи пам’ять видатної особистості, автора "Декларації відповідальності людини" Богдана Дмитровича Гаврилишина.

Він був серед співзасновників світового економічного форуму в Давосі, зробив блискучу економічну кар’єру, був почесним доктором у семи університетах Канади, закінчив MBAу  Женеві, де очолював Міжнародний інститут менеджменту. Пан Гаврилишин став членом відомого світового форуму вчених – Римського клубу, а після здобуття Україною незалежності намагався допомогти українцям, працював радником президентів, прем’єрів і голів Верховної Ради, а також заснував тут низку неурядових організацій.

 "Еспресо.Захід" зробив добірку думок Богдана Гаврилишина і заохочує всіх українців до відповідального життя.

12 мотивуючих цитат Богдана Гаврилишина

  1. Кожен громадянин, громадянка, які знають українську мову, а це переважна більшість населення, особливо молоде покоління, повинні ПОЧИНАТИ РОЗМОВУ БУДЬ-ДЕ, БУДЬ З КИМ, БАЙДУЖЕ ПРО ЩО УКРАЇНСЬКОЮ. Тоді їхні співрозмовники будуть відповідати українською і, як показує мій досвід, робитимуть це радо, навіть з усмішкою. Таким чином ми звільнимо самих себе від застарілих стереотипів, спілкуватися українською мовою стане для всіх нормально і легітимно.

  2. Коли вчишся, найважливіше засвоїти хоча б дві різні галузі. Вузькі спеціалісти необхідні, але люди, які усвідомлюють межі якої-небудь діяльності, які можуть подивитися на ситуацію, проблему, виклики з двох, а ще краще – з кількох сторін знання, багато мудріші й можуть приймати кращі рішення.

  3. Допомогти реалізовувати рішення – це важливо, але значно важливіше – навчити людей вирішувати самостійно, як виконувати поставлене перед ними завдання. Вони будуть більш зацікавлені, творчі, віддані.

  4. Варто ставити себе на місце інших людей, особливо коли вони з інших країн, цивілізацій. Треба намагатися зрозуміти, чому вони вірять у те, в що вірять, і діють так, як діють.

  5. Працюючи в науці, в бізнесі, політиці, соціальній сфері, ми повинні обирати ті види діяльності, в яких наші знання, досвід, особисте ставлення поєднуються і дають значний ефект у створенні нового й корисного.

  6. Підтримуй своє здоров’я в якнайкращому стані, щоб не обтяжувати суспільство витратами на твоє лікування.

  7. Просування у нашому особистісному розвитку йде від знання до розуміння і врешті до мудрості. І саме завдяки мудрості ми можемо розвиватися, вчитись мистецтва життя. Ключовими елементами цього мистецтва є здатність суміщати те, що ми хочемо, з тим, що можемо, роботу й сім’ю, раціональне й емоційне в нас, особисті досягнення і вплив на життя людей поряд з нами з метою зробити його кращим, повнішим і щасливішим. Мистецтво життя — це пошук гармонії, уникання конфліктів – внутрішніх і з іншими. Вчитися, мріяти, діяти. З ентузіазмом, оптимізмом, захопленням.

  8. Якщо ти мрієш про банальні речі, то їх і матимеш, будеш ефективним, але лише в банальних речах.

  9. Треба інколи мати трохи щастя. Треба бути в доброму місці в добрий час. Складно, непередбачувано? А знаєте, я думаю, що щастя можна викликати, що його можна спровокувати. Усе просто – для цього треба справді буйно мріяти! Не треба починати з якихось бізнес-планів, стратегій. Усе це змушує мислити у певних рамках. Мрійте собі сміливо! І ще одна передумова успіху – це цікавість. Треба вчитися увесь час. І третє – слід мати якісь ясні, чисті принципи поведінки. Треба вибрати для себе певний спосіб, розуміти, що важливе для вас і чого ви хочете досягнути. Треба мати власну візію і ясне бачення. Треба бути чесним, говорити правду. І лише правду. Якщо не виходить, то треба просто уникати казати правду (хоча це буває боляче), але ніколи не брехати, не казати неправду. Треба вміти давати натхнення іншим, вміти їх запалити і мобілізувати.

  10. Ми [українці] могли би багато чого зробити для світу, бо він загалом хворий. Недуга – це коли людина не має жодної духовної цінності. Збереглися тільки матеріальні. А ми не такі.

  11. Я всім це повторюю: починайте з великих мрій! Думайте не тільки про те, які наступні капці купити! Вірте у свої сили – вирішите щось зробити, то навчитеся і зробите. Але найперше – мрія!

  12. Обов’язки людини:

 до сім’ї:

 батьків до дітей:

 до суспільства:

до довкілля:

до країни:

до майбутніх поколінь:

до світу:

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку