Буковинське поминальне деревце внесли до переліку нематеріальної культурної спадщини

До Національного переліку нематеріальної культурної спадщини увійшло Буковинське поминальне деревце з дарами. Цей елемент є спільним для українців Буковини, румунів та молдован

Про це повідомили на сторінці проєкту "Спадщина" Буковинського центр культури та мистецтва, передає "Еспресо.Захід". 

Ошатне поминальне деревце з дарами готують на похоронну процесію у ріст дорослої людини чи дитини. Його ще називають "пом", "парастас", "деревце", "коливце", "прутчик".

Деревце прикрашають випічкою, фруктами та свічками, де кожна фігурка має символічне значення – птахи небесні, драбинка на небо, ключ від Царства Небесного тощо. 

Експедиційне вивчення цієї традиції тривало п'ять років. Дослідники етнографії у громадах зібрали фото- та відеоархів, опублікували наукові та науково-популярні нариси про цей звичай, спільно з громадами-носіями займалися промоцією елемента та просуванням його до Національного переліку нематеріальної культурної спадщини України. Також зняли документальний фільм "Буковинський обрядовий хліб".

"Буковинське поминальне деревце з дарами" є спільним для українців Буковини, румунів та молдован. Охоронний номер елемента – 069н.к.с.

  • На початку травня стало відомо, що традицію віншування Василів у селі Липівка Рогатинської громади, що на Івано-Франківщині, внесли до переліку нематеріальної культурної спадщини України.