Будуть залучені всі освітяни і чиновники: очільник освіти Львова каже, що готовий чергувати вночі у школах, аби лиш люди не замерзли

У разі блекауту львів'яни зможуть грітися в школах. У міській раді анонсували перетворення навчальних закладів на пункти обігріву. Зі 127 навчальних закладів у 118 визначені пункти обігріву, тобто йдеться майже про всі шкільні навчальні заклади

Про це для "Еспресо.Захід" розповів очільник управління освіти Львова Андрій Закалюк

Як він пояснив, шкільні заклади міста будуть пунктами обігріву другої черги, тобто їх використовуватимуть у тому випадку, якщо в місті не буде світла й опалення понад 24 години.

"Під час блекауту навчальний процес у школах буде зупинено. В той час розгортатимемо пункти обігріву. В кожному навчальному закладі є передбачене альтернативне джерело опалення. Тобто, якщо не буде опалення і світла, працюватиме генератор, який дасть електрику. Є також "буржуйки", запас дров, так будуть обігрівати приміщення", – розповів Андрій Закалюк. 

Він зазначив, що йдеться про ті школи, які під'єднані до центрального опалення і залежать від міської ТЕЦ. А в тих закладах, які мають свої котельні, планують поставити твердопаливні котли як джерела альтернативного опалення. 

"Не вся школа буде пунктом обігріву. Бо це в середньому 10 тисяч квадратних метрів. Ми визначили конкретні приміщення у конкретних школах. Є пункти обігріву, які зможуть прийняти 200 людей, а є такі, які лише 50. Там будуть коци, пледи, інтернет, можна буде зарядити телефон, а подекуди навіть приготувати їсти", – запевняє чиновник.

Чи будуть пункти обігріву у школах відкриті цілодобово, пан Закалюк не береться прогнозувати, але каже, що, якщо буде потреба, навіть особисто готовий працювати там цілу ніч, аби не дозволити змерзнути львів'янам. 

"Ніхто не дозволить людям замерзнути. Якщо доведеться чергувати вночі, щоб людям було тепло, будемо це робити однозначно. Людське життя важливіше, ніж робочий графік", – наголосив Андрій Закалюк і додав, що до чергувань у шкільних пунктах обігріву будуть залучати шкільних працівників, оскільки навчання в школах у цей час не буде.

"Будуть залучені й інші структурні підрозділи міської ради. Всі разом будемо, повірте", – переконує він. 

Стосовно нормативно-правових документів, які регламентують функціонування пунктів обігріву у закладах освіти, то в управлінні кажуть, що вони є на рівні міста, навчального закладу, а також опрацьовані міською комісією з надзвичайних ситуацій.

"Є наші документи, якими ми регламентуємо облаштування пунктів обігріву. Зрештою, облаштування пункту обігріву не передбачає чогось надзвичайного. От чайник дозволений у школі? Якщо чайник є у школі, то нам треба регламентувати чайник у пункті обігріву? Якщо в нас жили сотні й тисячі людей у школах і школи облаштовували душі, харчували, бо цього вимагали обставини, то, я думаю, що обставини будуть вимагати обігріти й нагодувати людей. Абсурдно шукати нормативні документи. Війна. Ми допомагаємо своїм людям або шукаємо нормативні документи?" – каже очільник управління освіти. 

Закалюк переконує, що, станом на сьогодні опалення є у всіх львівських школах. Єдине – можуть бути перебої у закладах, де пропадає електрика через аварійні вимкнення.

"Тепло подається від котельні, а котельня не може працювати через вимкнення електроенергії. Але от у садках є котельні, які забезпечуємо генераторами", – підсумував він.

Нагадаємо, після анонсування пунктів обігріву, чи, як їх ще  називають, Пунктів незламності, у шкільних навчальних закладах освітній омбудсмен Сергій Горбачов висловився про проблеми та пропозиції щодо їх функціонування.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал