Брокард, Рейкарц і Львівський ізоляторний завод: які компанії у Львові пов'язані з РФ

Міський голова Львова Андрій Садовий заявив, що понад 340 компаній у місті прямо чи опосередковано пов’язані з росіянами

Про це Андрій Садовий написав на своїй сторінці у фейсбук і додав переліз з майже восьми десятків фірм, власниками яких є громадяни Росії чи пов’язані з ними особи.

За словами Андрія Садового, листа з інформацією про російський бізнес у Львові правоохоронцям надіслали ще наприкінці квітня. 

Тож саме цими фірмами, а не волонтерами, мали б займатись правоохоронці. 

 Свій пост міський голова підкріпив  сканованими копіями частини списку. Цікаво, що значна частина російського бізнесу зареєстрована саме у центрі Львова, буквально під носом міської влади, однак за вісім років війни на це ніхто не зважав.

Зокрема, у на проспекті Свободи успішно працює магазин мережі "Брокард", власником якої є одна з найбагатших жінок Росії Тетяна Володіна. Щоправда, з’явилась інформація, що Володіна продала "Брокард"  франзуцькій компанії  Philippe Benanci Holding. Однак у YouControl бенефіціаром "Брокард Україна" все ще вказана Володіна.   

Так, на вулиці Друкарській, 9 зареєстроване ТОВ "Рейкарц і Партнери. Україна". У списках Садового у графі "кінцевий бенефіціарний власник, засновник” вказаний Васін Юрій Валерійович, який зареєстрований у Москві. Утім, за даними YouControl, Юрій Васін є резидентом Туреччини (Анкара). Щоправда, якщо списки міського голови підготували ще навесні, то Васін мав достатньо часу, аби перереєструватись. Юрій Васін вказаний також як бенефіціар "Рейкарц Почаїв”, яка також зареєстрована у Львові на Друкарській. Загалом Васін Юрій Валерійович пов’язаний з  понад 40 компаніями в Україні (найчастіше це готельний та ресторанний бізнес та нерухомість). У Пустомитах під Львовом зареєстроване ТЗОВ "Квадрум сервіс” (виробництво меблів), серед кінцевих бенефіціарних власників також вказаний Васін. 

У списку є також ПП "Марк Захід” (основний вид діяльності – агентства нерухомості), яке належить  росіянину Чуркіну Олексію Анатолійовичу. Ймовірно, це брат Ігоря Анатолійовича Чуркіна, який свого часу придбав Львівській автобусний завод та остаточно довів до банкрутства. Цього року ДБР повідомило Ігорю Чуркіну про підозру – його звинувачують в обмані поліції з метою блокування продажу майна ТОВ "Львівські автобусні заводи”.

До слова, за даними YouControl, у Львові зареєстровані кільканадцять компаній у різних сферах, бенефіціаром яких є Чуркін Ігор Анатолійович, однак його країна реєстрації – Україна. Можна було б подумати, що йдеться про однофамільців, якби не "але" – практично усюди вказана одна адреса м. Львів, вул. Кульпарківська, 139, але десь країна реєстрації Україна, а десь – Росія. Подекуди доходить до абсурду: адреса вказана як Російська Федерація, Львів, вул. Кульпарківська. 

Навіть ПРАТ "Львівський ізоляторний завод" належить росіянину Сергію Петрову. Щоправда,  за даними YouControl, станом на 14 червня цього року таку юридичну особу ліквідували. Але за цією ж адресою (Львів, Зелена, 301) діє ТзОВ "Львівська ізоляторна компанія”, бенефіціаром якої вказана громадянка Естонії Ольга Дубовіцкая. А керівником є депутатка від "Самопомочі" Оксана Динік. 

Є у списку Садового компанії "Керамбуд” та “Бетонбуд”, кінцевими бенефіціарами яких є Богдан Козак (брат підсанкційного Тараса Козака) та брат Віктора Медведчука Сергій Медведчук, який свого часу очолював львівську податкову.  Є у переліку також компанія "Фортпостінвест", яка належить Оксані Марченко. 

Найчастіше росіяни володіють у Львові бізнесом, пов’язаним з продажем товарів та техніки, операціями з нерухомістю та будівництвом. У місті Лева зареєстрований навіть благодійний фонд "Руська культура", засновником якої є москвич Гасанов Вадим Касимович.  

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.