Біля будинку родини Лесі Українки у Колодяжному провели археологічні дослідження

Результати розкопок будуть використані при плануванні реставрації маєтку.

Про це розповів керівник Волинської археологічної експедиції Віктор Баюк, інформує "Еспресо.Захід".

Волинська археологічна експедиція провела необхідні археологічні дослідження при здійсненні реставрації Білого будиночку Лесі Українки у Колодяжному на Волині.

"Виявлено фундаменти споруди у північно-східному куті будинку, які перев’язані штрабами на рівні цоколю із основним масивом будівля, а також фундаменти, цегляну підлогу та систему керамічної гідромережі продовження первісного підвалу впритул до північно-західного кута споруди", – розповідають археологи.


Фото: facebook Віктора Баюка

Обидва архітектурних елементи безсумнівно є автентичними і споруджувалися відразу при будівництві будинку для Лесі Українки у травні 1890 року місцевими майстрами на замовлення батька Лесі Українки Петра Антоновича Косача.

"Знайдено показовий комплекс рухомого археологічного матеріалу: зразки цегли із цоколя, скляний посуд із клеймами, ковані чотирикутні цвяхи, підкову, клямку, скляний та керамічний посуд часу будівництва та побутування Білого будиночку", – зазначає Віктор Баюк.


Фото: facebook Віктора Баюка

Дослідники підсумовують, що після відповідних консультацій результати розвідкових археологічних робіт будуть враховані у проєкті реставрації споруди.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.