"Більшість додаткових коштів до держбюджету-2022 уряд спрямує на дороги й "Велике будівництво", на медицину − нуль", – економіст Андрій Новак

І це в період, коли йдуть перші заморозки – умови, в яких будувати не можна, бо це буде неякісна дорога. А крім цього, в час, коли Україна остання в Європі й одна з останніх по темпах вакцинації у світі.

На цьому наголосив голова Комітету економістів України Андрій Новак ефірі програми "Змістовно з Христиною Яцків", передає "Еспресо.Захід".
 



За словами економіста, через інфляцію цьогорічний держбюджет збільшили на 40 млрд грн. З них 12 млрд уряд виділив на субсидії, 5 млрд – на зарплати військовим і найбільше, 15 млрд – на Укравтодор. На медицину ж не виділили нічого. Крім цього, в проєкті нового бюджету витрати на медицину, зокрема на вакцинацію, абсолютно не ростуть.

"Зараз Україна остання в Європі й одна з останніх у світі за темпами вакцинації, крім того, цими днями дуже висока динаміка захворюваності. Відтак, безумовно, саме на медицині й вакцинації треба раніше і зараз робити акцент у бюджеті", − наголосив Новак. 

Він додав: "Бюджет 2022 – це "ксерокопія" минулих років. Уряд узяв цьогорічний бюджет, до кожної статті додали показник інфляції − 10-11%. Тому структури витратної та дохідної частин аналогічна до минулих бюджетів".

Окрім цього, Новак зауважив, що Кабмін віддав повноваження місцевим органам, аби ті займались дитячими садками, школами, лікарнями, поліклініками. Проте немає головного – децентралізації фінансів.
"80% доходів, тобто податків, йдуть у центральний бюджет, проте лиш 20% залишається всім місцевим бюджетам. З центрального бюджету міністр фінансів за ручною вказівкою прем'єр-міністра роздає субвенції та дотації: якщо "свій" мер, політично лояльний, значить на те місто більше грошей, не лояльний − тоді менше", − сказав експерт. 

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку