У Львові мистецьку галерею атакували "бджоли"

У "Зеленій канапі" новий цікавий проект – "Мед".

Попри те, що екологія сьогодні - чи не найважливіша тема в світі, аж ніяк не бажання опинитися у світовому тренді керувало львівською художницею та дизайнером Оленою Жеребецькою, коли вона готувала свій черговий  художній проект "Мед", який запрезентувала у галереї "Зелена канапа". Художниця, яка за останніх 5 років щороку представляє одну-дві персональних виставки (вочевидь, дається взнаки освіта дизайнера одягу, який мав би готувати до сезонних тижнів моди дві колекції на рік), цього разу реалізувала проект, який – за її словами – перевів її творчість на інакший рівень, інформує "Еспресо.Захід".

Властиво, ідея народилася, коли вона, як і світ, опинилася у замкнутому просторі своєї квартири, з обмеженнями руху у просторі та власними тривожними думками.  Коли у відчинене вікно якогось дня раптом залетіла бджола, старшій викладачці кафедри книжкової і станкової графіки Української академії друкарства, учасниці та організаторці цікавих мистецьких проєктів Олені Жеребецькій немов розвиднилося: адже життя насправді не припинилося і там, за вікном, все те, на що не звертав уваги, але воно важливе. Адже щастя в простих речах, які людина у своїй гонитві за примарними островами просто не зауважує.

"Бджолина тема  у моєму житті ще від дитинства, – розмовляємо з Оленою Жеребецькою.  - Мій дідусь мав пасіку. Тому для мене моє дитинство – це насамперед смак коржів з медом і свіжого молока. Сьогодні пасіки тримають мої друзі.  Але бджола інтригує мене не тільки як комаха, яка, якщо зникне, то – за словами  Ейнштейна – зникне світ, а передовсім як символ.  Знак того, що коли людина працює та організована, то вона зможе все. На одній із моїх картин бджола невипадково перетворюється в лілію – символ шляхетності, мудрості, королівської влади".

"Якби мені поставили завдання намалювати бджолу, я б, напевно, розгубилася, - ділиться думками керівниця "Зеленої канапи", мистецтвознавиця та художниця Олеся Домарадзька. – Олена Жеребецька, навпаки, розвиває тему у її можливих варіантах. Й ідеї не повторюють одна одну, а множаться, показуючи, як така комашка як бджола, може давати поштовх до  філософії та численних інтерпретацій.  А поза тим в тих роботах є  ритми,  орнаментика, декоративізм,  купа інших речей, які вказують не лише на приналежність  художниці до львівської малярської школи, а й про її зв'язок із світовим мистецтвом. Олена тисячу разів права: людина теж як та бджола – завжди щось робить, творить, не здається. Щоби отримати мед --   щось вартісне, ціннісне, справжнє, заради чого   варто жити".

Ярина Коваль

Фото Ярини Коваль

Стежте за найважливішими новинами України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.