live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У тернопільському ресторані, який на вихідні стає храмом, проповіді читають... правоохоронці


фото: facebook-сторінка Тараса Ковальчука
Відвідувачі просять причастити їх пивом.

Тернопільська ресторація "Леліва" на вихідних стає трапезною, хостел – монастирем, а клуб "Лисий" – храмом. Усі ці заклади тепер належать до релігійної організації "Братство лисих". У такий креативний спосіб тернопільський ресторатор Тарас Ковальчук намагається обійти "карантин вихідного дня", яким уряд добиває кафе і ресторани.

"Це рішення уряду незаконне, адже порушує наші конституційні права на працю та підприємництво. А стаття 64 Конституції передбачає, що обмежувати конституційні права та свободи людини можна лише у випадках запровадження надзвичайного чи воєнного стану. А у нас немає ні того, ні того. Але поки це незаконне рішення не скасували, маємо давати собі раду, – розповів Тарас Ковальчук "Еспресо.Захід". – Ми скористались досвідом сусідів-поляків. Там під час другого локдауну фітнес-центр оголосив себе церквою. Ми вирішили заснувати релігійну організацію, бо релігійних організацій обмеження "карантину вихідного дня" не стосуються. Наразі документи на реєстрацію ми передали до Тернопільської облдержадміністрації. Вони мають право розглядати документи до трьох місяців. Зважаючи, скільки разів ми протестували під ТОДА, вони не поспішатимуть. Якщо ж відмовлять у реєстрації, подаватимемо до суду, бо всі документи в нас оформлені належним чином. Уже тепер маємо право проводити релігійні зібрання: збори засновників провели, статут затвердили. Все нотаріально завірили".

Новоспечений "брат Тарас" зізнається, що на попередніх вихідних правоохоронці добряче "кошмарили" заклади "Братства Лисих", навіть намагались "читати проповіді" відвідувачам. Але так і не розуміли до кінця, на кого мають оформляти протокол про порушення: на ресторан чи релігійну організацію. Поки що жодної офіційної постави про порушення умов карантину Тарас Ковальчук не отримував. А якщо такий документ буде – оскаржуватиме у суді.

Щодо відвідувачів, то вони позитивно сприймають таке перетворення ресторану та клубу в релігійну організацію. І навіть жартома просять причастити пивом.

Щоправда, не всі тернополяни гарно сприйняли таку трансформацію. Дехто, особливо священники, звинувачують ресторатора та інших членів "Братства лисих" у богохульстві. "Конституція України дозволяє вірити у будь-якого бога, та й взагалі у що завгодно. Богохульство – це коли ти ображаєш чийогось бога. Ми не ображаємо нікого, – каже Тарас Ковальчук. – Ще нам часто закидають, мовляв, якщо ви релігійна організація, то все має бути безплатно. А хіба у церквах усе безплатно? Так, це неприбуткові організації, але вони можуть надавати певні платні послуги, збирати пожертви. Але в багатьох цервах при вході є прайс, де вказані ціни за ритуальні послуги".

Зрештою, проголосити свої заклади релігійною організацією підприємець вирішив не з рекламною метою, а від безвиході. Каже, за період жорсткого карантину довелось і скорочувати працівників, і позичати гроші, аби заплатити зарплату тим, що лишились. Нині заклади на межі виживання. "На минулих вихідних було орієнтовно на 10% людей менше, ніж перед тим, хоча була гарна погода. Йде зима, люди зазвичай у такий час сиділи по ресторанах, а тепер відвідувачів мало. Туристи майже не приїжджають, культурних заходів, фестивалів нема, – каже Тарас Ковальчук. – Багато моїх знайомих уже позакривали свої заклади. Від уряду жодної допомоги немає. Хіба креативні поради типу "продай собаку – оплати комуналку" чи "закривайте бізнес і шукайте іншу роботу". Ми з липня намагаємось отримати позику за програмою "5-7-9%". Постійно змінюються умови, скоро тести ДНК вимагатимуть у пакеті документів. Про що можна говорити, якщо на всю Тернопільську область видали лише 120 таких кредитів. Ще обіцяли, що Центр зайнятості видаватиме компенсації працівникам, які не працюватимуть у вихідні. Компенсація – 208 грн за день. Тобто за вихідні людина отримає 416 грн. І то якщо зможе оформити правильно документи".

Стежте за найважливішими новинами України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал

новини партнерів

29 листопада, 2020 неділя

28 листопада, 2020 субота

29 листопада, 2020 неділя

28 листопада, 2020 субота

27 листопада, 2020 п'ятниця

Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Введіть слово, щоб почати