Монети добра

У Львові волонтери оголосили про збір копійок, аби потім обміняти їх у банку і придбати необхідні речі та ліки для хворих дітей і літніх людей.

Викинути не можна зберігати. А що ви робите з монетами, які уже вийшли з обігу? Далі зберігаєте у кишенях і шухлядах? Львівські волонтери придумали краще їм застосування – віддати на потреби потребуючих. Тепер мотлох з шухляд і кишень може стати у пригоді.

Львівська волонтерка Мар'яна Василик вперше побачила таку акцію на телебаченні – тоді в іншому місті влаштовували щось подібне. Жінка вже тривалий час є волонтеркою відомого львівського благодійного фонду "Здійснити мрію", тож вирішила реалізувати таку ініціативу у Львові. Так народилася акція #Благодійні_монети під однойменним хештегом, яка днями стартувала у Львові, передає "Еспресо.Захід".

Монети, які вже не беруть у жодній крамниці, а викинути шкода, можна принести волонтерам. Натомість принесені вами монети обміняють у банку, а за отриману паперову готівку придбають необхідні ліки й харчі для своїх численних підопічних – літніх людей, дітей із неблагополучних родин, сиротинців та учасників АТО. Нагадаємо, монети можна збирати й здавати у відділення банків до 2022 року.

Мар'яна – майстер манікюру, її чоловік – учасник АТО. Жінка свідома того, що тепер, як ніколи, настав час для об'єднання зусиль.

"Кожен має зробити свій внесок у нашу спільну перемогу. І війна на сході, і пандемія коронавірусу мають нас зробити ближчими одне до одного, розуміти потреби інших. Якщо кожен з нас зробить хай навіть щось маленьке, то в нашій країні буде більше здійснених мрій", – каже волонтерка. 

Фото: Мар'яна Василик

А здійснювати мрії волонтерки вже навчилися. Волонтери благодійного фонду "Здійснити мрію"вже тривалий час відгукуютьсь на звернення тих, хто потребує допомоги.

"Серед наших підопічних – діти в сиротинцях та інтернатах, діти із малозабезпечених сімей, сім'ї учасників АТО/ООС, самотні пенсіонери й старенькі в будинках престарілих і хоспісах. У кожній окремій ситуації ми докладаємо максимум зусиль, щоб залучити ресурси для можливості допомогти і здійснити мрію потребуючих. Часом для цього треба зовсім небагато. Ось, наприклад, тепер маємо акцію перед Миколаєм, коли діти пишуть листи до святого і розповідають, що хочуть у подарунок. Одна дівчинка хоче ляльку ЛОЛ, а це всього 500 гривень. Це половина грошей, які я залишаю у магазині, коли купую їжу на тиждень. Подумати тільки! Це ж не треба багато грошей, щоб здійснити чиюсь мрію! Всього 500 гривень! А тим часом у кожного з нас вдома лежать нікому не потрібні монети по 25 і 50 копійок. Вони часто губляться, падають за шафу, летять у смітник. А всі разом, у когось 5 гривень, у когось 20, вони можуть здійснити чиюсь маленьку мрію. Непотрібні монети можуть стати монетами добра", – переконана волонтерка Мар'яна Василик.

Саме завдяки спільним зусиллям небайдужих волонтерки фонду "Здійснити мрію" допомогли вже багатьом – діти наших бійців отримували відпочинок за кордоном, старенькі самотні люди у хоспісах, діти з малозабезпечених родин – їжу, одяг і ліки. Але, на жаль, кількість тих, хто опинився у скруті, лише зростає. Тому волонтерки  не втомлюються вигадувати все нові акції для залучення спонсорів і ресурсів. На акцію #Благодійні_монети покладають надії, адже вона не є особливо затратною для простих родин і допомогти може кожен.

"Цей захід, передбачаємо, зможе акумулювати певну суму коштів, за які ми зможемо купити харчі, одяг, підгузки, медикаменти тощо для різних категорій наших підопічних. А учасником акції може стати кожен – від малого до великого. Для цього достатньо принести копійки, які ми потім обміняємо на гривні. Звісно, що кожен колись робив заощадження, накопичував у скриньках монетки, які саме тепер можете, якщо буде бажання, передати на добрі справи", – пояснює волонтерка.

За кожну зібрану суму, отриману в банках з обміняних монет, волонтери купуватимуть речі для різних пільгових категорій населення, про які традиційно звітуватимуть на сторінці фонду.

До речі, першими на клич волонтерок відгукнулися діти. Перші партії монет надійшли саме від дітей. Школярі цілими класами збирали вдома забуті монети із скарбничок і передавали волонтерам. У Мар'яни вже кожен день розписаний, куди і в яку школу поїхати по дитячі скарбнички. Таке особливо розчулює, зізнаються волонтери.

Координаторкою та ініціаторкою акції є волонтерка Мар'яна Василик. Щоб передати свої заощадження для добрих справ, волонтерці можна писати у facebook.

Про найцікавіші історії зберігання монетних заощаджень волонтери обіцяють розповісти у соцмережах фонду "Здійснити мрію".

Нагадаємо, з 1 жовтня 2020 року українці не можуть розрахуватися банкнотами, які випустили до 2003 року. Йдеться про всі номінали – 1, 2, 5, 10, 20, 50, 100 і 200 гривень. Так само ви уже не зможете заплатити у магазинах монетками номіналом 25 копійок.

Подаруйте монетам останній шанс зробити добро!

Стежте за найважливішими новинами України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал