Заборонене кохання ожило на площі Ринок

У Львові тривають зйомки серіалу "Кава з кардамоном"

Кінні карети, вишукані сукні з корсетами, капелюшки… Ні, це не сон і не інший часовий вимір. У Львові, на площі Ринок, тривають зйомки серіалу "Кава з кардамоном" за романом Наталії Гурницької.

На знімальному майданчику побувала журналістка "Еспресо.Захід".

За словами виконавчої продюсерки Катерини Третьякової, на львівських вулицях зйомки триватимуть протягом двох днів. У них задіяно понад сотню акторів. У постановочних сценах бере участь чимало початківців. Дібрати їх, за словами продюсерки, – завдання непросте. Це складна робота, яка тривала не один місяць. "Людина повинна мати не тільки акторські дані. Її образ має відповідати відображеній у фільмі епосі", – пояснює Катерина. Хтось зголошувався через інтернет, а когось доводилося просто зупиняти посеред вулиці: творці серіалу підійшли до добору акторського складу відповідально.

Дмитро Курята

Художник костюмів Дмитро Курята зазначає, що у місті Лева – багато гарних, фактурних облич. "Це – характерна особливість Львова. Цікаво, що вони відповідають навіть зображеній у фільмі епосі", – ділиться враженнями Дмитро. Героям майстерно дібрали і костюми, і грим. Він нанесений таким чином, що обличчя акторів ніби й не торкався пензлик гримера.

"Лице має виглядати природно, адже у ті часи косметикою ніхто не зловживав. До того ж, крізь камеру усе виглядає не так, як неозброєним оком. Те саме стосується й костюмів. До речі, для головних героїв їх пошили "з нуля". А от для акторів масових сцен позичили у Празі. Допомогли також власники приватної костюмерної у Львові – надали сценічне вбрання для акторок, які грають повій", – розповідає Дмитро.

Маргарита – майбутній французький філолог. Зізнається, що мріяла про акторський факультет, але батьки були проти. Випадково натрапила в Інстаграмі на оголошення про набір акторів для масових сцен. Так здійснилося її заповітне бажання. Маргарита органічно влилася в образ дами з минулого.

"Якщо саме так виглядали повії два століття тому, то сучасні дуже програють!", – каже дівчина. Маргарита розповіла, що зйомки розпочалися о сьомій ранку. Актори приходили без макіяжу та в зручному одязі. Цікаво було спостерігати, як кожен перевтілювався на очах.

У побутових сценах, де постає життя наших пращурів, взяли участь чоловіки та жінки різного віку. Пані Галині – 80 років. Вона – досвідчена акторка, хоча ніколи не грала на великій сцені. Неодноразово брала участь у зйомках фільмів, будучи на пенсії. Цього разу грає роль літньої мешканки давнього Львова. Вдало вписується в образ. На неї звернула увагу авторка роману – Наталія Гурницька, яка прийшла на знімальний майданчик з чоловіком і донькою. Зізналася, що пані Галина нагадала їй власну бабусю, яка вже відійшла у засвіти.

 

Не бракує тут і юних акторів. Під час обідньої перерви розговорилися з 5-річною Анісією, яка прийшла на зйомки з мамою. Жінка каже, що дізналася про можливість спробувати себе та доньку у ролі акторок з допомогою інтернету. Анісія зізналася, що втомилася: "Ми вставали, коли ще була нічка!" – розповіла дівчинка.

А 7-річна Вероніка гратиме головну героїню – Анну – у дитинстві. Дівчинку відібрали на цю роль у танцювальній студії, де вона займається.

В Олени Лавренюк, яка грає головну роль, сьогодні – вихідний. Незважаючи на це, знімального майданчика не залишає. Каже, саме у Львові найкраще вливається в образ, адже тут народилася й виросла. "Перед зйомками прибрали звідси всі сучасні речі та вивіски. Обрали частину вулиці, де будинки зі старовинними, а не пластиковими вікнами", – ділиться акторка.

"Спочатку боялася братися за цю роль, оскільки не знала, як мене сприймуть прихильниці роману в образі Анни. Героїню твору кожен бачить по-своєму. Але завдяки підтримці авторки роману все виходить добре", – каже Олена.

Наталія Гурницька весь час присутня на зйомках. Зізнається, що спостерігати, як оживають створені нею сцени, – мов перебувати у паралельній реальності. "Саме тут, на площі Ринок, у XIX столітті мешкали моя прабабуся та її брат. Нещодавно знімали сцени у Жовкві та селі Вишня – у маєтку Фредрів-Шептицьких. Справили на мене неабиякі враження, адже саме тут жили прототипи роману. Мене зацікавила проблематика забороненого кохання, яке пов’язало прабабусю Андрея Шептицького – Софію та Олександра Фредро. Натомість у мене герої інші – Адам та Анна. Таким чином, могла дати волю фантазії, а не описувати чиюсь біографію. Коли потрапила у маєток та побачила зйомки, була шокована – усе відбувалося саме так, як я уявляла!" – каже  пані Наталя.

"Приготувалися – знімаємо!" – керує асистент режисера з масових сцен Костянтин Мороз. Неподалік, біля невеличкого намету з костюмами, готуються до виходу нові актори. Піротехнік створює спецефекти й минуле оживає на очах. Бігають діти. Пан і пані, тримаючи за руку малу донечку, поспішають на базар. Головний герой Адам (польський актор Павел Делонг) рятує дівчинку, яка ледь не потрапила під карету. Саме так виглядало життя на вулицях Львова двісті років тому й завдяки феномену генетичної пам’яті постало на знімальному майданчику в наш час.

Довідка

10-серійна драматична історія забороненого кохання юної дівчини та набагато старшого за неї одруженого польського шляхтича – проєкт спільного виробництва компанії Solar Media Entertainmentі каналу СТБ у копродукції з Польщею. Він також був підтриманий Українським культурним фондом ще на етапі розробки сценарію. Кіносеріал – переможець 14-го конкурсу Держкіно у напряму "Ігрові телесеріали", де отримав найвищий бал і посів перше місце. 

Стежте за найважливішими новинами України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.