Знищували противника й опікувалися біженцями: на Львівщині завершилися навчання "Rapid Trident"

Сценарій навчань повністю відповідає подіям, що відбуваються на Сході. Разом з військовими майстерність відточували також представники Червоного Хреста України.

Про це повідомляє "Еспресо.Захід".

Гелікоптери над головою, стрілянина, вибухи, десятки військових машин та озброєні до зубів спецпризначенці. На Львівщині у міжнародному центрі миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного завершилися українсько-американські навчання Rapid Trident 2020. Військові відпрацьовували на полігоні штурм та зачистку міста від незаконних збройних формувань. Це завершальна фаза польових навчань.

Іноземним військам є чого в нас повчитися...

"Бій у місті" – навчальна ділянка, де відбувалося усе демонстративне дійство. Локація – справжнє місто у мініатюрі. Тут розташовані одно-, дво- та триповерхові будівлі, а також адміністративні споруди. Сценарій навчань повністю відповідав подіям, що відбуваються на Сході України.

За легендою, країна-агресор з допомогою сепаратистських рухів вводить свої регулярні збройні сили. Україна, яка обороняється, звертається до країн-союзниць по допомогу. Разом створюють багатонаціональний підрозділ, відбивають агресію, стримують наступ і переходять у контрнаступ. Опісля на цій території військові спецпідрозділи повністю витісняють незаконні угруповання і звільняють територію країни, яка обороняється.

"Ми поетапно, із загонами спецпідрозділу "Альфа" та "Корд", здійснювали конкретну зачистку кожної кімнати та будівлі, – розповідає про свою роботу спецпризначенець Андрій "Кедр". – Вже коли ми дізналися, що в будівлі основна маса правопорушників, вся увага була сконцентрована на цій будівлі. Всі правопорушники були затримані і знешкоджені. Завдання ми виконали успішно".

Максим із спецпідрозділу "Омега" розповідає, що на навчаннях отримав дуже важливий досвід. Каже, навіть на Сході не зачищали триповерхові будівлі.

"Вперше я на такому полігоні, де є багато якісних будівель, – ділиться враженнями боєць ОЗСП "Омега" Максим. – Це був цікавий досвід, який точно не пройде повз. Уся постановка була організована з нашими інструкторами та силовими органами. Мені здається, що іноземним військам є чого в нас повчитися, а нам є що показати".

Високі результати за стандартами НАТО

Вперше командування відпрацювало всі процедури відповідно до стандартів НАТО. Якість роботи перевіряли за допомогою комп’ютерної імітаційної програми. Американські військові високо оцінили роботу українських бійців. Полковник ЗС США, співкерівник навчань з американського боку Майкл Хансен у коментарі "Еспресо.Захід" наголосив, що є вже сталі доктрини та стандарти, як визначені для Збройних сил України та інших військових формувань. Саме за цими критеріями і оцінювали українське військо.

"Українські військові зробили все, щоб досягнути високих стандартів. Хлопці отримали високі результати і проявили себе як команда. Хочу сказати, що це найкращі навчання, в яких я брав участь і за якими спостерігав. Ці показові заняття і практичні дії – демонстрація професіоналізму та командної роботи ЗСУ та інших військових формувань", – запевнив Майкл Хансен.

Фото: пресслужба Rapid Trident

Цьогоріч у військових маневрах брали участь понад чотири тисячі військовослужбовців із 9 країн світу. Серед них – військові одного з батальйонів окремої мотопіхотної бригади імені Якова Гандзюка сухопутних військ України.

"Міжнародні навчання є важливими, адже в них брали участь підрозділ і військова частина в цілому сухопутних військ України. Крім того, відпрацьовувалося питання взаємодії як з іншими військовими формуваннями, так і представниками і підрозділами армії іноземних держав. Надзвичайно важливо те, що відпрацьовувалися завдання, які будуть практично застосовуватися під час ООС", – зазначив заступник командувача сухопутних військ Збройних сил України Олександр Голоднюк.

Фото: пресслужба Rapid Trident

Табір для біженців

Важливим елементом кожної війни є прихисток для цивільного населення. Вагому допомогу у цій сфері надає Товариство Червоного Хреста. На полігоні представники товариства також відточують свої дії під час військових дій. На локації базується містечко під умовною  назвою "Апельсин". Табір організували для допомоги постраждалим під час бойових дій. При вході вимірюють температуру, а хворих переміщують у карантинний намет. Всередині влаштована кухня, загальна кімната, де тимчасово можна знайти прихисток, та дитяча кімната. Також є намет психолога.

"Основне завдання психолога – надати підтримку, щоб людина заспокоїлася і прийшла до тями після жахіть, що відбулися, поки вона сюди добралася, – розповідає психолог Олег Гордійчук. – Також в нашому наметі є центр возз'єднання сім’ї. Якщо хтось втратив родичів, заповнює свої дані і ми допомагаємо у пошуках. Перш за все ми надаємо психологічну допомогу".

Навчання у міжнародному центрі миротворчості та безпеки тривали 10 днів. За цей час під час практичних занять залучалися понад п’ять сотень військових автомобілів та бойових броньованих машин. Вертольоти Мі-8 армійської авіації Сухопутних військ, а також літаки Повітряних сил Збройних сил України та США. Нині навчання на полігоні завершилися.

Фото: пресслужба Rapid Trident

Нагадаємо, міжнародні українсько-американські навчання розпочалися минулого тижня. Урочисту церемонію відвідав президент України Володимир Зеленський та військове керівництво країни.