live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Віталій Портников: Білорусам доведеться зробити вибір


фото: TUT.by
Тисячі людей на вулицях Мінська та інших білоруських міст - демонстрація національної втоми від багаторічного правління неадекватного диктатора

Потрібно розуміти, що білоруси вийшли не тому, що підтримують Світлану Тихановську, яка взагалі виявилася випадковим кандидатом на посаду президента країни.  І навіть не тому, що взагалі розуміють, у якій країні хочуть жити, які цінності їх об'єднують.  Вони вийшли тому, що не хочуть більше бути кріпаками Олександра Лукашенка.  Це справжнісінький народний протест проти несправедливості у країні, у якій практично ніколи не було вільних виборів.

Уже доводилося писати, що Лукашенко оголосить себе переможцем цих виборів.  Так і сталося.  У його системі влади немає ніяких виборів, а є плебісцит, на якому повинні бути підтверджені його повноваження.  Люди, які повстали проти цього порядку речей для Лукашенка - змовники.  І тепер питання просто у тому, хто кого переможе - Лукашенко білоруський народ або білоруський народ - Лукашенка.  Питання у тому, яка кількість білорусів є готовою жертвувати собою за свободу своєї країни.

 Але найголовніше - чого не розуміють учасники протестів і не розуміє сам Лукашенко - так це те, що держава, збудована диктатором, приречена. Вона зруйнується у будь-якому випадку просто тому, що не була ніякою державою, а була просто володінням Лукашенка. У неї немає реальної інфраструктури, як не було реальної інфраструктури в України Януковича.  Білорусь, у якій її жителі перебували протягом 1991-2020 років, просто лопне, як повітряна кулька.  І її жителі опиняться на будівництві, де у кожного буде своя цегла, а з цегли потрібно буде побудувати один будинок для всіх.

 І у цієї нової Білорусі буде дуже простий вибір: або вже найближчим часом стати частиною Російської Федерації, або відбитися від Росії і почати будувати нову державу, яка розірве союз з Росією і буде розраховувати на інтеграцію з ЄС і НАТО.

 Правління Лукашенко просто дозволяло білорусам відкладати цей вибір, банальний вибір між добром і злом, між існуванням і зникненням.  Але тепер білоруському народові доведеться його зробити.

новини партнерів

17 січня, 2021 неділя

16 січня, 2021 субота

17 січня, 2021 неділя

16 січня, 2021 субота

15 січня, 2021 п'ятниця

14 січня, 2021 четвер

13 січня, 2021 середа

12 січня, 2021 вівторок

Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Введіть слово, щоб почати