Опіки рук, обличчя, ніг: у Львові проходить лікування хлопець, який пережив ракетний удар РФ у ТЦ "Ретровіль"

Артему Мельнику 28 років і він вижив після ракетного удару РФ по торговому центру "Ретровіль" у Києві. Тоді загинуло 13 людей

Як розповідає Артем журналістці "Еспресо.Захід", він вступив до добровольчого батальйону, який якраз біля ТЦ виконував завдання. 20 березня Артем пережив удар ракети "Кинджал", яка влучила прямісінько у "Ретровіль".

"20 березня по торговому центру росіяни завдали ракетного удару. В цей час я на парковці сидів в автомобілі, розмовляв по телефону. В метрах 200-250 від ракетного удару. Я не чув жодного свисту чи вибуху, лише побачив вибухову хвилю і полум’я, яке наближалося до мого авто. Далі пам’ятаю уривками. Мене викинуло з авто. Не знаю скільки часу я пролежав на асфальті. Коли прийшов до тями, то намагався стати. Все було в уламках від ТЦ. Я вставав, падав, знову вставав. Болі не тоді не відчув. Пройшов трохи і тоді мене вже зовсім відключило", – пригає Артем ті події.

Хлопець отримав 30-35% опіків шкіри тіла, 3-4 ступеня, баротравму, струс та зламані ребра. Після довгого лікування та 8 операцій, Артем приїхав до Львова на реабілітацію і вже пройшов перший курс з 4 необхідник. Поки у хлопця перерва між реабілітаційними курсами, як учасник проекту "Неопалимі", він проходить лікування у клініці "Medestet". Тут Артему шліфують шрами та відновлюють функціональність.

"У пацієнта дуже серйозні травми – йому пересаджували шкіру і спеціалісти провели чудову роботу. Але рубці ніхто не відміняв і питання не стільки краси, а функціональності. Сам проект "Неопалимі", коли задумувався, мав за ціль, у першу чергу, повернути функціональність пацієнтам. У цьому випадку нам треба працювати з рубцями, які створюють контрактури (обмеження рухливості). Все це виправляється поетапно, з руками це займе мінімум 5-6 процедур. З точки зору хірургії – пацієнту все відновили. У нього лише зовнішні проблеми, які погіршують якість життя", – розповідає Олександр Туркевич, лікар-дерматовенеролог. 

Артема Мельника очікує лазерне шліфування шкіри та спеціальні ін’єкції, які покращують якість шкіри та впливають на колагеноутворювальну функцію. 

Про проект "Неопалимі"

Проект анонсували у серпні цього року і за цей час лікування проходять 5 пацієнтів, серед яких і Артем Мельник. Як розповідає керівник проекту Максим Туркевич, до програми доєдналися лікарні зі всієї країни. Зараз їх 20 і вони готуються до хвилі пацієнтів з опіками та деформованими рубцями. "Неопалимі" дозволяють жертвам війни безкоштовно відновити свою функціональність, яку сковують рубці. 

"Ми маємо ресурс для того, щоб долучитися  та повністю вирішити цю проблему для певних соціальних груп, які мають мінімальне соціальне страхування. Ми надаємо безоплатну медичну допомогу волонтерам, добровольцям, які внаслідок воєнних дій ще з 2014 року отримали поранення, які привели до опіків та деформованих рубців".

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.