Антон Лягушкін. Професійні "провали" Андрія Білого

Я, чесно кажучи, не здивований, що Андрій Білий принаймні тимчасово вирішив покинути посаду "куратора" громадського транспорту Львова і впровадження "електронного квитка". Я очікував, що він піде із посади разом із Геннадієм Васьківим - колишнім заступником міського голови Львова. Видається, що саме завдяки пану Васьківу Андрій Леонідович зайшов в команду Андрія Садового - адже і Васьків, і Білий працювали одночасно в компанії "Дунапак-Україна".

Я узагалі не буду тут згадувати про кримське походження Андрія Білого - батьківщину (малу і велику), а також батьків на щастя чи на жаль не обирають.

Я тут згадаю лише про професійні "провали" пана Андрія:

1. За роки його "занурення в тему транспорту" вартість проїзду в міському електротранспорті Львова зросла у 5 разів - від 2 гривень у липні 2017 року до 10 гривень у червні 2020 року.

2. Між тим, навіть після закупівлі 30 вживаних трамваїв і 50 нових тролейбусів істотного зростання випуску електротранспорту на лінію не спостерігається. Найбільш цікава ситуація з тролейбусами: у 2016 році середній випуск тролейбусів на лінію становив 60 машин. І це при тому, що на балансі було біля 70 справних тролейбусів. Зараз на балансі майже 120 машин, а на лінію виходить тільки 70 у робочі дні!

При цьому, щоб старі тролейбуси не "муляли очі" розпочинається їх списання.

3. Не набагато краща ситуація і щодо автобусів - хоча закуплено 150 нових автобусів за процедурою лізингу, на низці маршрутів ЛК АТП № 1 (№ 20, 32 і 37) і далі працюють орендовані транспортні засоби. Маршрути ЛК АТП № 1 обслуговує за бажанням - наприклад понад рік не працював "радіальний" маршрут № 5а у Винники. І далі не працює маршрут № 57 до Онкодиспансеру. На території ЛК АТП №  1 стоять неробочі низькопідлогові ЛАЗи, а старші автобуси із Європи узагалі вивезли в тролейбусне депо.

4. ЛКП "Львівавтодор", яке знаходиться "під крилом" Білого, перестало працювати із кредитами ЄБРР і ЄІБ на реконструкцію вулиць у Львові - зараз такі роботи фінансуються за рахунок облігаційних запозичень.

5. "Електронний квиток" досі не запрацював у Львові, тендерні процедури затягнулися і набрали обрисів скандальності. Більше того, наразі невідомо, як буде розраховуватися вартість транспортної роботи перевізників міста Львова....

Цей перелік можна іще довго продовжувати...

*     *      *

Щодо найближчої перспективи, то думаю, що після відходу пана Білого, посилиться вплив іншого "транспортного гуру" Львова - радника міського голови і керівника ЛКП "Інститут просторового розвитку" Олега Едвардовича Шміда.

Пан Шмід має давні приятельські стосунки із Андрієм Садовим (подейкують навіть, що він є кумом мера). Уже зараз Шмід фактично контролює управління транспорту, яке очолює його колишній помічник-консультант і підлеглий по ІПР Орест Ігорович Олеськів. Не вірю, що без участі пана Олега Шміда Орест Олеськів, який немає не те, що транспортної, але і технічної освіти очолив управління.

Так само Шмід має свою групу впливу (колишні співпрацівники і підлеглі) у міській комісії з безпеки дорожнього руху. Деякий час його помічник-консультант Мирослав Голяк був в.о. голови Громадської ради при управлінні транспорту.

Джерело

Про автора. Антон Лягушкін - львівський активіст та керівник ГО "Львів'яни за електротранспорт".

Редакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.