Аеропорт "Львів" у контексті летовищ України та Польщі. Аналіз

Львівське летовище вже тривалий час утримує першість серед вітчизняних регіональних аеропортів та є одним з кращих у Східній Європі.

Підбірку даних про роботу аеропортів здійснив інформаційно консалтинговий центр ЦТС, інформує "Еспресо.Захід".

Експерти зазначають, що у 2021 році сумарний пасажиропотік аеропортів України становив 16,221 млн осіб. Це майже вдвічі більше, ніж у кризовому 2020 році (+87%), але все ще суттєво менше за показник 2019-го, коли летовища обслужили рекордні 24,3 млн осіб.

Як і 2019-го, минулого року одразу п'ять аеропортів перетнули позначку в мільйон пасажирів. Проте у п'ятірці лідерів відбулася ротація: друге місце посів "Львів", потіснивши другий рік поспіль "Жуляни".

Нагадаємо, що послугами аеропорту "Львів" у 2021 році скористався 1 834 051 пасажир. Це на 108,7% більше, ніж 2020-го, але на 17,3% менше, ніж 2019-го.

Щоправда за кількістю рейсів аеропорт "Львів" поступився "Києву": 17,4 тис проти майже 21 тис злетів і посадок.

Відзначимо, що у львівського летовище рівень втрати пасажиропотоку у порівнянні з 2019 роком один з найнижчих в Україні – 17%. Менше, а саме 13%, цей показник впав лише у "Харкова".

Всього у 2021 році, за даними Державіаслужби, в Україні працював 21 аеропорт, які обслуговували як пасажирів, так і вантажі. Разом вони прийняли і відправили більше 152 тисяч літаків.

Читайте також: Украерорух назвав кращі авіакомпанії України. Всі вони літають до Львова

Також у дослідженні йдеться про те, що ліберальні "ковідні" обмеження, які діяли в Україні в 2021 році, спричинили те, що трафік в українських аеропортах відновлювався швидше, ніж у Європі та загалом у світі. Порівняно з 2019 роком, падіння пасажиропотоку у нас склало -33,4%, тоді як у ЄС найкращі показники були у Греції (-46,8%), Румунії (-52,7%), Кіпру (-55,6%) та Болгарії (-55,9%).

Фактор лояльних обмежень, а також темпи розвитку авіації в Україні, задані у попередні роки, призвели до того, що кращі летовища нашої держави успішно конкурують не лише між собою, але й з підприємствами Європи.

Читайте також: Названо авіакомпанії, які найчастіше літають в Україну. Погляд зі Львова

Київський "Бориспіль" з показником пасажиропотоку майже 9,5 млн. кілька разів входив у топ рейтингів ACI Europe, а на кінець року обігнав такі столичні летовища, як Варшавський аеропорт імені Шопена (7,5 млн), аеропорт Будапешта (4,6 млн) та майже порівнявся показниками з аеропортом Берліна (9,9 млн).

Такий же тренд і серед регіональних летовищ. Краще з них, аеропорт "Львів", вже тривалий час рівняється на провідні повітряні ворота Польщі. Так і минулого року показники його роботи відставали лише від Кракова – 3,1 млн та Катовіце – 2,3 млн, майже зрівнялись з Гданськом – 2,1 млн та перевершили Вроцлав – 1,4 млн.

Відзначимо, що стрімкий розвиток регіональних летовищ Польщі пов'язаний не в останню чергу з тим, що там розташовані хаби провідних європейських лоукостерів. "Львів" ще поки не взяв максимум з цієї моделі роботи, проте вже невдовзі тут мають почати базування відразу два гіганти міжнародних бюджетних перевезень. Принаймні так обіцяли топ-менеджери Wizz Air та Ryanair, які нещодавно відвідали Львів.

Вселяє оптимізм і перший місяць роботи аеропорту "Львів" у 2022 році. У січні 2022 року авіаперевезеннями скористалися 139 286 пасажирів. Відтак приріст пасажиропотоку становить 217,8% порівняно з січнем 2021-го.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.