500 прилаштували у Львові і понад 1500 переправили за кордон: як працює "Домівка врятованих тварин" у час війни

"Чоловік рятує тварин в Ірпені", "Дівчинка врятувала собаку поруч з лінією фронту", "Військові допомогли евакуювати тварин із зоопарку" – такі новини щоденно з'являються у ЗМІ. На противагу є й така інформація, що шокує не лише світові спільноти захисників тварин, а й мужніх українських воїнів, які бачили різні варварства російських окупантів – обезголовлені тіла собак чи голови курей, підвішені  на мотузках. Загарбники на своєму шляху нищили все і навіть беззахисних тварин, які не чинили їм шкоди. 

Далі – розповідь про тих, яким вдалося врятуватись. Їх привозять до львівського притулку "Домівка врятованих тварин". Орест Залипський, зоозахисник і співзасновник притулку розповів "Еспресо. Захід", як тваринам тут живеться і на яку допомогу очікують від волонтерів.

Відколи розпочалась війна у домівці на перетримці і лікуванні побувало понад 1500 тварин




"Більшість наших підопічних – це коти і собаки. Нині в притулку є 170 собак і 200 котів. Їх привезли за минулий тиждень. Піклуються про них здебільшого польські волонтери, які їдуть у зону бойових дій, там знаходять тварин і евакуюють до Львова. Вони їздять саме по тварин, шукають, де є покинуті домашні улюбленці чи беруть з тамтешніх притулків. Тут ми їх карантинуємо і готуємо до відправки в Польщу".

Ставимось до вибору нових господарів дуже ретельно і відповідально, адже не хочемо, щоб тварини, які пережили війну, не пережили якусь людину.


Орест Залипський розповідає, що загалом, відколи почалась війна, до Польщі перевезли понад півтори тисячі безпритульних собак і коті, а прилаштували – понад 500. 



"Віддаємо тварин лише львів'янам через те, що внутрішньо переміщені особи не мають власного житла і, відповідно, вони можуть мати проблеми з власниками. Ті, хто забирає тварину до себе, надають щотижня нам фотозвіт – як почуваються нові мешканці, в яких умовах живуть, чи з ними все добре. Ставимось до цього дуже ретельно і відповідально, адже не хочемо, щоб тварини, які пережили війну, не пережили якусь людину".

Харчуванням і медикаментами "Домівку врятованих тварин" забезпечують поляки і німці, все є в достатній кількості. Зоозахисник розповідає, що навіть вдається відправити корми на ті території, де зараз із харчами біда. 

Допомога полягає не лише в їжі. В притулку постійно працюють іноземні ветеринари – польські, ізраїльські, американські. Вони приїхали сюди не по запрошенню, а з власної ініціативи.

"Є собаки, які приїжджають прострілені, з ранами, то ветеринари з ними одразу працюють, надають допомогу. Її тут надають безперервно. Тому, дуже добре, що знайшлись такі доброзичливці. Нині є двоє з Польщі, вчора працювало п'ятеро з Америки".

У домівці з нових мешканців не лише коти чи собаки, є також і екзотичні тварини – з Харкова евакуювали мавпочок, папуг. Було багато кроликів та інших гризунів, вони вже помандрували до Польщі у спеціалізований притулок. А кілька днів тому привезли навіть курей.



Місця поки що вистачає для всіх, а приймати тварин тут обіцяють, поки не закінчиться війна.

Львів'ян, в свою чергу, просять приходити і допомогти фізично – поприбирати за котами собаками, чи просто вигуляти хвостатих у сусідньому парку. Вчора, кажуть, кількістю охочих вигулювати тварин були просто вражені.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.