20 об'єктів увійдуть в Карпатський культурний шлях, – Володимир Бурденюк

За співфінансування Європейського Союзу в Україні реалізовують масштабний проєкт "Карпатський культурний шлях".

Координатор проєкту "Карпатський культурний шлях" Володимир Бурденюк в ефірі "Гуцульського радіо" розповів про перспективи розвитку Карпатського регіону, передає "Еспресо.Захід".

Пане Володимире, у чому суть проєкту, яка його перспектива, хто буде залучатися і загалом, яке бачення щодо його реалізації?

Даний проєкт є інноваційним і надзвичайно важливим та перспективним щодо соціально-економічного й культурного розвитку Карпатського регіону в цілому. Даний проєкт реалізується Асоціацією економічного розвитку Івано-Франківщини спільно з Івано-Франківським національним технічним університетом нафти і газу, а також з нашими румунськими партнерами. Оскільки він є транскордонним і він співфінансується за кошти Євросоюзу. Проєкт буде цікавим не тільки груповим і індивідуальним туристам, він буде цікавий в цілому для різного роду бізнесу. Оскільки він охоплює не тільки матеріальну спадщину, а також супутні промисли та послуги, які надаються туристу.

За результатами проєкту будуть відібрані об'єкти, які будуть найкращі репрезентатувати регіон. Він проходить двома лініями: через Коломию-Косів-Верховину і через Надвірну-Яремче до Закарпатської сторони, корону з Румунією до Словаччиною. Очікуємо, що перш за все реалізація проєкту дасть промоцію до наших Карпатських промислів, та Карпатської культури.

Яку роботу треба виконати у рамках проєкту?

Кінцевим його результатом буде створення інформаційної продукції, а також сайт і мобільний додаток, які репрезентуватимуть цю культурну матеріальну та нематеріальну спадщину нашого регіону і також супутні продукти, які пропонуватимуться туристу. Тобто це буде така велика культурна програма, котру можуть використовувати всі туристи і також місцеві підприємці для розвитку власної справи і розвитку Карпатського регіону в цілому.

Скільки об’єктів потрапить у цей Карпатський культурний шлях?

Загалом буде двадцять об'єктів з української сторони і двадцять з румунської сторони. Однак відбір об'єктів за результатами соціологічного опитування і їх моніторингу буде зроблений таким чином, щоб вони найкраще охоплювали даний регіон і також щоб з цих об'єктів, наприклад, індивідуальний турист міг оглянути інші об'єкти, атракції, які будуть цікаві в межах доступності по даній території.

Скільки часу триватиме проєкт? І чи вже проводили соціологічне опитування на Верховинщині?

Проєкт триває з липня місяця минулого року, він розрахований на два роки. Верховинщина цікава передусім тим, що тут є багато народних промислів, тут є багато надзвичайно цікавих і не поєднаних між собою індивідуальних музеїв, тут є дуже красиво збережені і дуже автентично цікаві народні традиції, у тому числі коляда у Криворівні, котра збирає сотні туристів Тому це місце буде цікаве не тільки нашому внутрішньому туристу, але й туристу за кордону.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку