У Львові відзначають сторіччя абсолютного чемпіона Олімпійських Ігор Віктора Чукаріна

Видатному спортсмену, який пройшов 17 концтаборів і став відомий на весь світ – століття.

Про це повідомляє пресслужба Львівської обласної державної адміністрації, передає "Еспресо.Захід". 

Сьогодні, 9 листопада, рівно 100 років із дня народження володаря 11 нагород Олімпіади, чемпіона світу Віктора Чукаріна. Спорстмен – абсолютний чемпіон Олімпійських Ігор.

В пам’ять про видатну людину в Києві презентують книгу, в Маріуполі покажуть фільм, а у Львові погасять пам’ятну марку.

У Львові на честь олімпійця названа вулиця. Ім’я Чукаріна носить одна із дитячо-юнацьких спортивних шкіл, а традиційний турнір пам’яті одного з кращих гімнастів світу щорічно збирає кращих юних атлетів зі всієї України. Спочиває Віктор Чукарін на Личаківському кладовищі.

Шлях до великого спорту Віктор Чукарін розпочав із занять у дворі на перекладині, а згодом продовжив у шкільній секції Маріуполя. У 1938 році вступив до Київського технікуму фізичної культури. У 19 років виборов титул чемпіона України та отримав звання  "Майстер спорту СРСР".

У воєнні роки про спорт довелося забути. Чукарін відправився на фронт добровольцем. Поранення, полон, 17 концтаборів, серед яких і Бухенвальд не зламали талановитого гімнаста.

У 1946 році спортсмен вступає до Львівського державного інституту фізичної культури. За рік Віктора включили до збірної країни, а восени 1948 – він уперше здобув золоту медаль чемпіона СРСР.

У складі нашої команди на Олімпійських Іграх в Гельсінкі, в серпні 1952 року, завойовує золоті медалі у вправах на коні і опорному стрибку, срібні – на брусах і кільцях.

У 35 років на своїй другій Олімпіаді в Мельбурні Чукарін стає абсолютним переможцем змагань, разом з друзями по команді виборює командну першість. У 1954 році, у Римі виборює три золоті медалі та бронзу на чемпіонаті світу.

"Шлях до спортивної майстерності менш за все схожий на прогулянку по асфальтовому шосе. Він скидається на альпіністське сходження за новим маршрутом. Нема шляху, нема стежки. Попереду тільки головний орієнтир – висота! Свідоме розуміння мети, важливості своєї справи, наполегливість, підтримка друзів по команді і старших товаришів допомагають тим, хто вперше ступив на шлях подолання гірських вершин. І ось настає день, коли залишились позаду високі кручі і скелі! Вершина! Велика радість охоплює тебе, примушує забути про втому і подолані труднощі. Але з досягнутої вершини видно нові, ще ніким не взяті вершини. Вони кличуть до нових сходжень. Цьому немає кінця, немає меж можливостям спортивного вдосконалення", – цитує Чукаріна спортивний журналіст Юліан Кордіяка у книзі "Чемпіони живуть у Львові".

На власних досягненнях Віктор Чукарін не зупинився. У 1963 році отримав звання доцента кафедри гімнастики, 1967 року – звання судді міжнародної категорії. У 1971 році доцент Чукарін за конкурсом був обраний завідувачем кафедри гімнастики Львівського державного інституту фізичної культури. Виховав олімпійського чемпіона Богдана Макуца та ще понад двадцять майстрів спорту.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.